Reklama

Siły zbrojne

Izrael wzywa 100 000 mieszkańców Strefy Gazy do ewakuacji

Fot. IDF/flickr.
Fot. IDF/flickr.

Izraelska armia wezwała około 100 000 mieszkańców Strefy Gazy do opuszczenia domów, na obszarach położonych w pobliżu północnej granicy z Izraelem. Siły powietrzne Izraela prowadzą wzmożone ataki na cele związane z ugrupowaniami terrorystycznymi, a terytorium kraju jest wciąż pod ostrzałem rakietowym.

Jak pisze The Telegraph, Izraelczycy wezwali do ewakuacji około 100 000 mieszkańców Strefy Gazy z uwagi na zamiar przeprowadzenia ataków lotniczych na cele związane z organizacjami terrorystycznymi. Mają oni opuścić zagrożony rejon do godziny 8 czasu lokalnego, gdyż w innym wypadku ich życie będzie zagrożone. Może to sugerować zamiar zintensyfikowania działań prowadzonych przez Izraelczyków.

Według agencji Reutera, Izrael wznowił ataki lotnicze na cele w Strefie Gazy po sześciu godzinach od momentu rozpoczęcia obowiązywania zawieszenia broni we wtorek 15 lipca, z uwagi na nieprzestrzeganie porozumienia przez Hamas i prowadzenie dalszych ataków  rakietowych. Siły izraelskie zniszczyły w trakcie nalotów między innymi dom lidera Hamasu Mahmouda Zahara, a w środę 16 lipca śmierć poniosło co najmniej siedmiu Palestyńczyków. Wczoraj wskutek ostrzału zginął pierwszy obywatel Izraela.

Terytorium Izraela jest wciąż pod ostrzałem rakietowym palestyńskich ugrupowań terrorystycznych. Znaczna część pocisków, zagrażających zamieszkałym obszarom jest jednak przechwytywana przez izraelski system przeciwrakietowy Iron Dome. W nawiązaniu do odrzucenia przez Hamas proponowanego przez Egipt zawieszenia broni cytowany przez agencję Reutera izraelski premier Benjamin Netanjahu zapowiedział „rozszerzenie i zintensyfikowanie” działań podejmowanych przeciwko ugrupowaniom palestyńskim. Według informacji IDF ataki prowadzone są nie tylko przez lotnictwo wojskowe, ale także przez marynarkę wojenną Izraela. 

Reklama

Komentarze (3)

 1. Oj

  Ciekaw jestem czy komentujących nie obchodzi temat mordowania Palestyńczyków czy też cenzura ma tak gęste sito i nie pozwala pisać prawdy o żydach.....

  1. chudy

   Popieram !!

 2. Goorock

  Dopóki Hamas będzie wykorzystywał taktykę żywych tarcz i rozmieszczania kryjówek w cywilnych obiektach - będą ofiary cywilne.

 3. Michał

  Ciekawe gdzie mają się ewakuować ? A może mieszkańcy Izraela też opuszczą swoje domy w pobliżu Strefy Gazy ?

Reklama