Reklama

Siły zbrojne

Izrael ćwiczy scenariusz wojny na wielu frontach

Autor. Fuerzas de Defensa de Israel/Facebook

Siły Obronne Izraela prowadzą zakrojone na szeroką skalę dwutygodniowe ćwiczenia w całym kraju, symulujące potencjalną wojnę na wielu frontach. Od wtorku manewrom przygląda się szef Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) gen. Michael Erik Kurilla.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Rozpoczęte w poniedziałek ćwiczenia obejmują przeprowadzenie przez lotnictwo symulowanych "strategicznych" uderzeń głęboko na terytorium wroga w scenariuszu wojny totalnej oraz pozorowanie działań ofensywnych i defensywnych przez marynarkę wojenną - przekazało źródło wojskowe, cytowane przez portal Times of Israel.

We wtorek przybył również do Izraela szef Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych gen. Michael Erik Kurilla, aby obserwować ćwiczenia.

Reklama

Amerykański wojskowy najpierw odwiedził jednostkę 504, która specjalizuje się w akcjach wywiadowczych. Następnie szef CENTCOM dołączył do ćwiczeń, które symulują wojnę na wielu frontach.

Izraelskie wojsko poinformowało, że w ćwiczeniach wezmą udział czynni żołnierze i rezerwiści z prawie wszystkich jednostek.

Wydano ostrzeżenie, że podczas manewrów w całym kraju nastąpi zwiększenie obecności sił bezpieczeństwa i operacji lotniczych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Realista.

    Ostatnie tak duże ćwiczenia przed " interwencją " w Iranie ? Tak to by wyglądało .

Reklama