Reklama

Siły zbrojne

Iveco dostarczyło pierwsze “pojazdy nowej generacji” armii Szwajcarskiej

Pojazdy terenowo-ciężarowe Iveco dla armii szwajcarskiej. - Iveco
Pojazdy terenowo-ciężarowe Iveco dla armii szwajcarskiej. - Iveco

Firma Iveco Defence Vehicles ogłosiła, iż odbyło się oficjalne dostarczenie wszystkich 14 wariantów nowych ciężarówek zamówionych przez siły lądowe Szwajcarii. Jest to początek realizacji wartego 125 milionów euro kontraktu na ponad 900 pojazdów.


Ceremonia odbyła się w Thun, na terenie szwajcarskiej jednostki wojskowej, w obecności reprezentantów wojska i kontrahentów. Oficjalnego odbioru wszystkich 14 wariantów zamówionych pojazdów dokonali przedstawiciele Logistikbasis der Armee (logistycznej organizacji szwajcarskich sił zbrojnych).


Zobacz także: Procedura zakupu Gripenów przez Szwajcarów wstrzymana


Jest to początek realizacji kontraktu zawartego w 2010 roku na dostawę 910 pojazdów ciężarowo- terenowych w ramach programu “New Generation Vehicles”. Obejmuj on pojazdy typu IVECO Stralis i Trakker w konfiguracjach 4x2, 4x4, 6x2, 6x6, 8x6 i 8x8, oraz kilkunastu wariantach specjalistycznych.


Czytaj również: Modernizacja szwajcarskich Hornetów


Wszystkie pojazdy mają być wyposażone w nowoczesne silniki FTP Industrial serii Cursor, zautomatyzowany system transmisyjny z przekładniami EuroTronic i innymi nowoczesnymi rozwiązaniami. Wszystkie wozy mają spełniać europejskie normy emisji EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicle). Wartość kontraktu to 125 milionów euro. Pojazdy mają być dostarczone do służby w ciągu kolejnych 4 lat.


(JS)

Reklama

Komentarze

    Reklama