Reklama

Siły zbrojne

Iran remontuje samoloty C-130

Iran opanował technologię remontów samolotów C-130– fot. globalmilitaryreview.blogspot.com
Iran opanował technologię remontów samolotów C-130– fot. globalmilitaryreview.blogspot.com

Pomimo embargo na sprzęt wojskowy (w tym części zamienne) irańscy inżynierowie bez problem opanowali technologię remontu i napraw samolotów C-130. I jak się okazuje nie tylko C-130.

Iran poinformował o wyremontowaniu w swoich zakładach lotniczych samolotu transportowego C-130. Prace miały zająć w sumie 23000 roboczogodzin. Wyremontowany samolot został później sprawdzony w locie i przekazany ponownie do irańskich sił powietrznych, które oficjalnie posiadają 45 takich maszyn. Nie wiadomo skąd Irańczycy wzięli części zamienne, ale jak się okazuje nie mają oni z nimi większego problemu i to nie tylko w odniesieniu do Herculesów.

Przebywający w październiku w Iranie 2013 r dowódca rosyjskich sił powietrznych generał Bondariew był wyraźnie zaskoczony możliwościami irańskich zakładów remontowych w odniesieniu do różnych zagranicznych statków powietrznych.

Umiejętność wytwarzania i zdobywania części zamiennych wyraźnie pokazuje, że sankcje nałożone na Iran nie są tak skuteczne jak powinny. W sierpniu ubiegłego roku było głośno o zakończeniu remontu dwóch samolotów F-1 (zajęło to 45 000 roboczogodzin). Takie same prace wykonuje się również w odniesieniu do strategicznych dla Iranu myśliwców MiG-29 i F-5.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.