Reklama

Siły zbrojne

Instruktorzy WOT szkolą się w działaniu "wspaniałej dwunastki"

Fot. CSWOT
Fot. CSWOT

W dniach od 10 do 12 lutego br. w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu odbywał się kurs doskonalący instruktorów taktyki lekkiej piechoty. W zajęciach uczestniczyli żołnierze z 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak podaje kpt. dr Diana Warchocka z CSWOT, głównym celem kursu było doskonalenie indywidualnych umiejętności instruktorów w zakresie realizacji zadań taktycznych i ogniowych w składzie sekcji lekkiej piechoty, tzw. „wspaniałej dwunastki”.

„Wspaniała Dwunastka” jest to sekcja lekkiej piechoty składająca się z dwunastu terytorialsów, którzy szkolą się w różnych specjalnościach. W każdej specjalności (sekcji) jest dwóch żołnierzy – młodszy i starszy stażem oraz doświadczeniem – podkreśla płk Krzysztof Leszczyński, Komendant Centrum Szkolenia WOT.

W ramach zajęć realizowane było wsparcie sekcji lekkiej piechoty przez pododdział wyposażony w lekki moździerz piechoty LMP-2017. Jednym z elementów szkolenia w ramach kursu było współdziałanie z innymi rodzajami wojsk tzn. realizacja procedury MEDAVAC – ewakuacji rannych żołnierzy z pola walki.

Reklama
Reklama
image
Fot. CSWOT
image
Fot. CSWOT
Reklama

Komentarze

    Reklama