Siły zbrojne

Indonezja chce więcej śmigłowców bojowych

botas
botas

Indonezja poinformowała, że 8 śmigłowców Apache AH-64 zamówionych w Stanach Zjednoczonych to tylko połowa jej potrzeb i docelowo ma być sformowana jednostka złożona z 16 tej klasy maszyn. Co ciekawe Indonezyjczycy chcą zbudować osiem pozostałych śmigłowców bojowych u siebie.  

Indonezyjski minister obrony Purnomo Yusgiantoro zwrócił się do państwowego przedsiębiorstwa lotniczego PT DI o zbudowanie ośmiu śmigłowców bojowych, by dodać je do już zamówionych w Stanach Zjednoczonych ośmiu Apache AH-64.

Minister podał przy tym przykład dywizjonu bezzałogowych statków powietrznych, z których połowa została zakupiona za granicą, a połowa była wyprodukowana w kraju. Śmigłowce, które maja być zrobione w Indonezji mają mieć specyfikacją podobnaą do tej jaką opracowano dla AH-64.

Koszt takich helikopterów zależy przede wszystkim od zastosowanego systemu bojowego, a najdroższy jest przy tym specjalny radar wskazywania celów. Jaki system zostanie zastosowany na opracowanych w Indonezji śmigłowcach jednak nie ogłoszono.

 

Komentarze (1)

  1. komentator

    Komentarz