Reklama

Siły zbrojne

Indie: Trwają poszukiwania zaginionego samolotu An-32

Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

W Indiach trwa wielka akcja poszukiwawcza samolotu An-32, który zaginął 22 lipca 2016 r. nad Oceanem Indyjskim, na jego pokładzie znajdowało się 29 osób.

Należący do indyjskich sił powietrznych samolot transportowy An-32 zaginął podczas lotu nad Zatoką Bengalską, prawdopodobnie około 300 km od Ćennaj (Madras) lecąc w kierunku Port Blair (na wyspie Andaman Południowy).

Samolot wystartował z bazy lotniczej Tambaram, kontakt z nim utracono 16 minut po starcie. Odnotowano jedynie, że maszyna lecąc na wysokości około 7000 m (23000 stóp) nagle zaczęła się zniżać, wykonując nawrót w lewo 151 Mm od Ćennaj. Akcję poszukiwawczo–ratowniczą rozpoczęto bardzo szybko, ponieważ An-32 może latać około 4 godzin (bez tankowania w powietrzu).

Do działań ruszyła przede wszystkim indyjska marynarka wojenna, która skierowała w rejon poszukiwań m.in. okręt podwodny. Jego zadaniem jest głównie poszukiwanie sygnałów akustycznych z czarnych skrzynek zatopionych na dnie morza. W powietrzu działają dodatkowo najnowszy, indyjski samolot patrolowy P-8I Poseidon oraz Dornier Do 28, a na wody Zatoki Bengalskiej wypłynęły cztery okręty. Pomocy udzieliły także przybrzeżne siły bezpieczeństwa Tamil Nadu (Tamil Nadu Coastal Security Group), które w rejon poszukiwań natychmiast wysłały 12 szybkich łodzi patrolowych – interceptorów.

Niestety, dotychczas brak jakichkolwiek efektów prowadzonych poszukiwań.

Reklama

Komentarze

    Reklama