Reklama

Siły zbrojne

Indie: Opóźnienie w budowie okrętów podwodnych Scorpène

fot. DCNS
fot. DCNS

Budowa okrętów podwodnych typu Scorpène w indyjskiej stoczni Mumbai napotkała nowe problemy. Ocenia się obecnie, że z powodu wyjazdu konsultantów hiszpańskich program może się opóźnić o dodatkowe 18 miesięcy.Czytaj też: Norwegowie rozpoczynają prace nad pozyskaniem nowych okrętów podwodnych

W zeszłym roku minister obrony Indii informował, że pierwszy okręt podwodny Scorpène zostanie wprowadzony w 2015 roku. Obecnie szacuje się, że nie nastąpi to wcześniej niż pod koniec 2016 r. Tymczasem kontrakt przewidywał, oddanie pierwszego okrętu już w 2012 r. Następne okręty podwodne miały być przekazywane z interwałem 9-12 miesięcy.

Czytaj też: Euronaval 2012 - sposób wykorzystania bezzałogowców przez okręty podwodne Scorpène 

Umowa o asyście technicznej, która zapewniała współpracę specjalistów ze stoczni Navantia i DCNS wygasła 31 marca br. Ponieważ rozmowy z ministerstwem obrony Indii nie zakończyły się sukcesem 10 konsultantów hiszpańskich już opuściło Indie. Sprawę próbuje się naprawić poprzez rozmowy z kierownictwem DCNS, które właśnie przedstawiło swoje warunki finansowania uzupełniającej asysty technicznej.

(MD)
Reklama

Komentarze

    Reklama