Reklama

Siły zbrojne

IBM stawia na weteranów

Fot. IBM
Fot. IBM

Program Dni Weterana w IBM ma zwrócić uwagę na potencjał byłych żołnierzy oraz umożliwić ich pozyskanie dla projektów w obszarze cyberbezpieczeństwa. Projekt jest inicjatywą pro bono realizowaną w ramach działu IBM Citizenship.

Firma IBM powstała w 1911 roku w Stanach Zjednoczonych, a w niepodległej Polsce swoje pierwsze aktywności rozpoczęła już w 1923 roku. Uruchomienie programu wsparcia dla weteranów wojennych ma natomiast wpisywać się w podstawowe wartości firmy: otwartości i szacunku dla wkładu pracy na rzecz postaw prowolnościowych - poinformował IBM. 

Program Dni Weterana w IBM ma zwrócić uwagę na potencjał byłych żołnierzy i ich pozyskanie dla projektów i pracy w obszarze cyberbezpieczeństwa. Firma zwraca przy tym uwagę, że zdolności przywódcze, umiejętność pracy w grupie, zdyscyplinowanie to pożądane cechy przyszłego kandydata do pracy w obszarze IT. Do tego według szacunków IBM, do 2020 roku powstanie na świecie aż 1.8 miliona otwartych stanowisk do pracy w tym obszarze, co otwiera szanse zawodowe dla weteranów np. w jedynym w Europie centrum IBM X-Force Command Center ulokowanym we Wrocławiu i monitorującym systemy bezpieczeństwa klientów. 

Jak dotąd projekt Dzień Weterana realizowany był w USA i Wielkiej Brytanii., a obecnie ma swoją premierę w Polsce. Jest inicjatywą pro bono realizowaną w ramach działu IBM Citizenship. Dzień Weterana IBM wspierany jest przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Fundację Kazimierza Pulaskiego. 

W ramach agendy Dni Weterana odbywających się w siedzibie głównej IBM w Warszawie, w dniach 19-23 listopada br., 20 wytypowanych do szkolenia żołnierzy weźmie udział w pięciodniowym szkoleniu, prowadzonym przez najlepszych ekspertów IBM. W programie szkolenia znajdują się m.in.: Design Thinking, IBM Security QRadar SIEM, Metodyki Agile i ich zastosowanie w IT, RODO i ochrona danych osobowych. 

W ciągu ostatnich 8 lat we współpracy z organizacjami non-profit, takimi jak: Corporate America Supports You IBM umożliwił wsparcie dla 33 000 weteranów. 

Jak podaje IBM więcej na temat możliwości dla byłych żołnierzy zawodowych można znaleźć pod linkiem do działu rekrutacji IBM.

Komentarze (1)

  1. ekspert

    Niestety, ale wrodzona żołnierzom bezmyślność źle wróży ich osiągnięciom na polu IT.