Siły zbrojne

IAI tworzy w Singapurze centrum wczesnego ostrzegania przed cyberatakami

W Singapurze powstaje centrum wczesnego ostrzegania przed cyberatakami – fot. IAI
W Singapurze powstaje centrum wczesnego ostrzegania przed cyberatakami – fot. IAI

Izraelskie konsorcjum IAI (Israel Aerospace Industries) ogłosiło powstanie w Singapurze nowego centrum wczesnego ostrzegania przed cyberatakami. 

Zgodnie z założeniami nowe centrum ma powstać w ciągu najbliższych pięciu lat i będzie zatrudniać naukowców, analityków, programistów, tzw. „white-hat hackers” (hakerów, którzy działają dla zwiększenia bezpieczeństwa w sieci) oraz inżynierów.

Nowe centrum będzie bazowało na modelu wypracowanym podczas tworzenia przez IAI centrum cyber-obrony (cyber-accessibility center) w Izraelu. Zadaniem nowego ośrodka ma być kompleksowe podejście do problemów związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni, wypracowanie rozwiązań pomagających w tworzeniu systemu wczesnego ostrzegania i tworzenie mechanizmów obronnych przydatnych zarówno dla Singapuru jak i innych krajów.

Pracownikami centrum mają być przede wszystkim specjaliści z Singapuru, ale zakłada się również ścisłą współpracę z innymi ośrodkami naukowymi tego typu na całym świecie. Początkowo planuje się skoncentrować działania na:

  • rozwijaniu zdolności do aktywnej obrony poprzez identyfikację ataków i napastników w cyberprzestrzeni w czasie rzeczywistym;
  • doskonalenie sposobów geolokacji mającej pozwolić na szybką lokalizację położenia geograficznego miejsc skąd były wyprowadzane cyberataki;
  • tworzeniu narzędzi do szukania anomalii, a więc wykrywania wszelkich odstępstw od rutynowego działania w cyberprzestrzeni.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.