Reklama

Siły zbrojne

Hindusi rozpoczynają szkolenie na zbudowanej w Rosji fregacie rakietowej

Trikand w doku stoczni Jantar - fot. A. Nitka
Trikand w doku stoczni Jantar - fot. A. Nitka

Na pokładzie znajdującej się w Bałtijsku indyjskiej fregaty rakietowej Trikand typu Talwar (proj. 11356), szkolenie praktyczne rozpoczęła licząca 208 oficerów i marynarzy jej hinduska załoga.

Czytaj też: Załoga indyjskiej fregaty Trikand rozpoczęła szkolenie w Rosji

Mają oni już za sobą cześć teoretyczną szkolenia, która realizowana była w Akademii Wojennomorskiej im. N. G. Kuzniecowa w Sankt Petersburgu pomiędzy 4 a 30 marca br. Część praktyczna, która ma potrwać miesiąc będzie zrealizowana na pokładzie fregaty oraz w oparciu o infrastrukturę szkoleniową bazy w Bałtijsku. Podczas jej trwania każdy z hinduskich załogantów będzie miał swojego opiekuna spośród załogi stoczni Jantar lub personelu Floty Bałtyckiej FR.

Czytaj też: Indyjska fregata Trikand rozpoczęła próby morskie

Na prośbę strony indyjskiej planowane pierwotnie na 2 maja rozpoczęcie prób zdawczo-odbiorczych jednostki zostało przesunięte na 30 kwietnia czyli tuż po zakończeniu szkolenia hinduskiej załogi. Wejście do służby fregaty Trikand planowane jest na czerwiec br.

Czytaj też: Indyjska fregata Trikand zakończyła próby morskie na Bałtyku

Okręt ten jest trzecią i ostatnią jednostką II serii produkcyjnej zbudowanej przez stocznię Jantar w Kaliningradzie na mocy kontraktu podpisanego 14 lipca 2006 r. w New Delhi, a opiewający na kwotę 1,6 mld dolarów. Położenie stępki pod tą fregatę miało miejsce 11 czerwca 2008 r., a zwodowano ją 25 maja 2011 r.

(AN)
Reklama

Komentarze

    Reklama