Reklama

Siły zbrojne

Global SOF Symposium - Europe startuje już 26 października w Warszawie

Fot. Global SOF Symposium
Fot. Global SOF Symposium

Global SOF Symposium - Europe jest coroczną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, w trakcie której mają miejsce wykłady, dyskusje panelowe i rozmowy eksperckie, połączone z ekspozycją najnowszych technologii i innowacyjnych rozwiązań zastosowanych przy produkcji wyposażenia i sprzętu dedykowanego Siłom Operacji Specjalnych.

Piąta edycja Global SOF Symposium - Europe została zaplanowana w 2020 roku w Warszawie, dla uczczenia setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która ocaliła Europę przed bolszewikami. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa SARS-Cov-2 odbędzie się ona jednak, w dniach 26 – 28 października 2021 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.

Jest ono organizowane przez Global SOF Foundation, której celem jest wspieranie międzynarodowej współpracy w zakresie rozwoju Sił Operacji Specjalnych i dostosowywaniu ich zdolności do bieżących wymagań w zakresie zwalczania obecnych zagrożeń.

W Europie Global SOF Symposium zostało zapoczątkowane w 2016 roku i dotychczas miały miejsce jego cztery edycje: w Wilnie w 2016 roku, w Bukareszcie w 2017 roku, w Madrycie w 2018 roku oraz w Brukseli w 2019 roku.

Tegoroczna edycja sympozjum została przygotowana za zgodą Ministra Obrony Narodowej RP, we współpracy z Dowództwem Komponentu Wojsk Specjalnych oraz firmą Clarion Events z Londynu, specjalizującą się w organizacji przedsięwzięć o charakterze edukacyjno-promocyjnym w sektorze bezpieczeństwa i obrony. W tym roku przedsięwzięciu towarzyszyć również będzie ekspozycja wyposażenia i sprzętu wojskowego Wojsk Specjalnych SZ RP.

W trakcie Global SOF Symposium - Europe szeroko omawiana będzie min. problematyka dotycząca współczesnych zagrożeń i toczącej się wojny hybrydowej oraz możliwych sposobów skutecznego im przeciwdziałania, a w tym zacieśnienia współpracy regionalnej na wschodniej flance NATO i potrzeby dalszego rozwoju potencjału sił specjalnych.

W ramach tegorocznej ekspozycji zaprezentuje się ponad czterdziestu producentów wyposażenia i sprzętu wojskowego dedykowanego dla sił specjalnych.

W sympozjum planowany jest udział około trzystu pięćdziesięciu przedstawicieli z dwudziestu trzech  państw, w tym Austrii, Belgii, Danii, Gruzji, Niemiec, Kanady, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Stanów Zjednoczonych. 

Defence24.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gsofeurope.org/

Reklama

Komentarze

    Reklama