Reklama

Siły zbrojne

Gen. Klisz: Tworzymy system zwalczania celów opancerzonych

gen Klisz, terytorialsi, wot, warmate, javelin, rpg7
Autor. Defence24

W wywiadzie dla Defence24.pl, przeprowadzonym podczas konferencji Defence24 DAY, gen. bryg. Maciej Klisz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej mówił zarówno o nasyceniu WOT bronią przeciwpancerną, w tym amunicją krążącą (dronami uderzeniowymi) Warmate, granatnikami jednorazowymi M72, wielorazowymi granatnikami oraz następcą RPG-7. Gen. Klisz odniósł się również do doświadczeń z ukraińskiego frontu w zakresie powszechnego wykorzystania różnej kategorii bsp (dronów), w tym konstrukcji komercyjnych.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. ŚniętyMikołaj

  WOT powinien dodatkowo mieć na wyposażeniu dużo lekkich i manewrowych pojazdów terenowych. Bo na piechotę, Starem albo Jelczem ciężko prowadzić walkę manewrową. Siedzenie w okopach odpada, co pokazała wojna na U. Sami Ukraińcy rbią zrzutki na takie pojazdy. Wystarczą proste, coś jak Honker, nie musi być Ford Ranger z klima na alufelgach. Z tego co wiem jest projekt takiego w Starachowicach. Alvo coś malego, dla 4 osób ze sprzętem,, jak Willysw 2WŚ. Maksymalnie uprościć i zbic koszty, bo i tak dlugo nie zawalczy.. A dobrze, zeby flota byla jednolita, bo przynajmniej części się odzyska.

  1. skition

   Nie ma lepszego wozu niż Waran Tatrapan 4x4. ,bo Żubr prawdopodobnie ma za słabe warunki trakcyjne. Problem polega na tym czy w ogóle w Sanoku potrafią go składać?

 2. oko

  Musimy obowiązkowo zakupić Otokar Brzoza z Brimstone aby niszczyć pojazdy wroga z dużej odległości zanim te będą niszczyć nasze pozycje .

  1. skition

   To dla pułku przeciwpancernego.. Dla lekkiej piechoty to 15 MR-2 Viktor..na Toyocie ... No dobra KPWT może być na byle jakim pick-upie. Bardziej interesująca jest amunicja przeciwpancerna 14,5 mm. Chyba ją jeszcze mają jak w linii są BRDM-2 w nie wyposażone? WKM UTIOS wydaje się być za słaby .To może ZU 23-2 CP?

 3. Balak

  System zwalczania czołgów. Przy stanie posiadania kilkudziesięciu wyrzutni Javelin a może te stare działa bezodrzutowe jako ppanc. Po wybuchu wojny na Ukrainie Estonia zakupiła 5 tysięcy granatników ppanc. Polska podpisała umowę na Miecznika. Też na Defence24 była kiedyś rozmowa z jakimś generałem, który zapewniał, że nowy polski czołg tylko z pełną izolacją amunicji. I wyszło jak zwykle.

Reklama