Siły zbrojne

Gen. Drumowicz: Zadaniem Wojsk Specjalnych jest odstraszanie poprzez stwarzanie zagrożenia dla potencjalnego przeciwnika

Dla nas głównym obszarem okresem działania jest czas kryzysu, a więc to co zdarzy się jeszcze przed wojną. Jeśli Wojska Specjalne nie dadzą rady, to wojna będzie nieunikniona. Dlatego nasze działanie skupia się na tym, aby nie dopuścić nawet do kryzysu – podkreślił w Gen. dyw. Sławomir Drumowicz, Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych w rozmowie z redaktorem Juliuszem Sabakiem. Generał zwrócił również uwagę na ofensywny charakter podlegającej mu formacji – Dużo mówimy o przeciwstawieniu się zagrożeniom hybrydowym, a Wojska Specjalne są właśnie po to, żeby takie samo zagrożenie stwarzać dla naszego potencjalnego przeciwnika. Wśród naszych zadań nie ma obrony, ale są działania ofensywne. Zadaniem SOF jest generowanie w ten sposób „deterrence”, czyli „odstraszania”.

Reklama
Reklama

Komentarze (12)

 1. Maruda

  Naprężanie sflaczałych muskułów jest niebezpieczne.

 2. Maruda

  Pomysł stworzenia i tworzenia zagrożenia jest równie idiotyczny, nierozsądny co niezwykle niebezpieczny. To zabawka z ogniem w składzie z paliwami łatwopalnymi.

 3. Frankenstein

  Kabaret pełną parą. Padłem przy "damy strzała". A przy zagrożeniu hybrydowym to odstawiłem kawę, bo bym nie wypił. Skąd oni ich biorą?

 4. dr House

  Miło by było gdyby każdy polityk w tym kraju obejrzał ten krótki wywiad. Szczególnie ci lewicowo-liberalni bo oni są tak mocno oderwani od rzeczywistości, że strach pomyśleć co by się działo gdyby dorwali się do władzy. Może po tym wywiadzie by zrozumieli, że prawdziwy świat to nie wiadomości telewizyjne na ich ulubionym kanale, przeplatane miłą dla ucha muzyczką tylko to, o czym mówi Generał. Co z tego, że Generał ma równie charakternych podwładnych jak on sam, jeżeli decyzje będą podejmować odrealnieni ignoranci w garniturach?

 5. Grzyb

  Odstraszanie przez stwarzanie zagrożenia można uzyskać 70 razy taniej pozyskując broń jądrową lub chemiczną. Litwini, Francuzi, Estończycy czy też Gruzini nie odważą się nas zaatakować jeśli będą wiedzieli, że każdy TIR na polskich blachach może tak na prawdę unicestwić całe 500-tysięczne miasto. Kraby z nowoczesnymi pociskami chemicznymi i jesteśmy potęgą Europy bo każdy kto nas zaczepi nie wyrobi się ze spalaniem ciał swoich żołnierzy w mobilnych krematoriach.q

  1. … Litwini, Francuzi, Estończycy czy też Gruzini …. A od kiedy oni chcą lub maja potrzebę nas zaatakować?

  2. Użytkownik

   Oj , Grzyb , Grzyb! A po cholerę Litwini , Francuzi czy inn e nacje mają nas zaatakować ?! Co my takiego mamy czego oni nie mają ?! Marzy ci się mocarstwowość atomowa , a nie słyszałeś o konwencji ONZ o nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej ?!

  3. dr House

   Macie tam w tej putinowskiej trollowni jakąś nagrodę za najgłupszy komentarz czy coś? Z pewnością byś wygrał bo trzeba mieć talent żeby umieścić tyle nonsensów w takim krótkim tekście.

 6. Kraczyński

  Spoko Gość. Wie co mówi.

 7. [email protected]@@1

  A macie czym dolecieć i stworzyć to zagrożenie.? Kolejna prowizorka .

 8. Aro50

  Tak trzymać ! Bandyci ze wschodu muszą się czegoś bać!

 9. Predator_ps

  I Bóg zesłał ich na ziemię, by siali zamęt i zniszczenie.

 10. Operator

  Konkretny gość na konkretnym miejscu, zawsze lubiłem Druma siła i ogień po nas tylko zgliszcza

 11. 70GS

  Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Operator z krwi i kości. Lubię "Druma", fajnie się służyło razem. Zawsze z przodu, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawność fizyczną. Nigdy nie wymagał rzeczy, których sam by nie zrobił. Zresztą to jest naczelną zasadą w "specjalnych". Co się z tym wiąże, nie ma zadań do niewykonania. Pozdrowienia dla wszystkich Specjalsów.

  1. Operator

   Pozdro! Siła i ogień po nas tylko zgliszcza

  2. Użytkownik

   Jw4101 podzro

 12. krk

  Widać że konkret :)