Reklama

Siły zbrojne

Formoza ćwiczyła ze śmigłowcami w górach

Śmigłowiec 7. EDS z operatorami Formozy na pokładzie | Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Śmigłowiec 7. EDS z operatorami Formozy na pokładzie | Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

7. Eskadra Działań Specjalnych i Jednostka Wojskowa Formoza ćwiczyły współpracę podczas prowadzenia działań w terenie górzystym.

Żołnierze Jednostki Wojskowej Formoza i 7. Eskadry Działań Specjalnych ćwiczyli współdziałanie w zakresie doskonalenia procedur desantu quadów na lądowiskach (także tzw. wyniesionych), CASEVAC (Casualty Evacuation - ewakuacji rannych z pola walki), PR (Personnel Recovery - odzyskiwania personelu) oraz innych.

7. Eskadra Działań Specjalnych jest jednostką Sił Powietrznych, która ma wspierać w działaniach operacyjnych pododdziały Wojsk Specjalnych zarówno na terenie kraju jak i poza granicami. Piloci eskadry są szkoleni do wykonywania lotów nocnych z użyciem noktowizji – wynika to z charakteru działań jednostek specjalnych.

Głównym wyposażeniem eskadry są śmigłowce Mi-17TU oraz Mi-17-1V, ale planowane jest w przyszłości wprowadzenie do niej nowych śmigłowców, które mają wejść na uzbrojenie Sił Zbrojnych RP po planowanych zakupach w ramach pilnej potrzeby operacyjnej.

Czytaj także: Black Hawk dla specjalsów i co dalej? [Analiza]

 

Reklama

Komentarze (2)

 1. Victor

  Czy ktoś potrafi oszacować ile quadów wchodzi do Mi-17 a ile wejdzie do nowych BH?

  1. Jozin

   To proste. 2/0

  2. Marek1

   Policz ile quadów wlazłoby do Caracala ...

 2. DYZIO

  ostatnie ćwiczenia na sprzęcie odpowiadającym wojsku gdzie można było zabrać i ilość i gabaryty i realizować różne zadania następny sprzęt będzie sprzętem gdzie ilości jakość..będzie adekwatna do autobusu komunikacji miejskiej w godzinach szczytu ..

Reklama