Reklama

Siły zbrojne

Flota Bałtycka po czystkach. "Ponowna kontrola"

Fot. Mil.ru
Fot. Mil.ru

Specjalna komisja pod przewodnictwem dowódcy Zachodniego Okręgu Wojskowego rozpoczęła kontrolę wykonywania zaleceń Ministerstwa Obrony wobec Floty Bałtyckiej. Pod koniec czerwca, po pierwszej kontroli, zdymisjonowanych zostało 50 oficerów kierujących flotą.   

Jak informuje rzecznik prasowy okręgu, komisja ma sprawdzić, czy zaraportowane wcześniej nieprawidłowości zostały usunięte. Wspomniał przy tym o organizacji ćwiczeń bojowych w jednostkach straży przybrzeżnej, lotnictwa morskiego oraz floty, a także przygotowaniu międzynarodowych zawodów „Morskij desant-2016”, które mają się odbyć w sierpniu. Wezmą w nich udział ekipy z dziewięciu państw: Angoli, Chin, Indonezji, Iranu, Kazachstanu, Pakistanu, Rosji i Wenezueli. 

Prace naprawcze rozpoczęły się na początku czerwca i obejmowały m.in. sprawdzanie dokumentacji sprawozdawczej Floty Bałtyckiej pod względem jej zgodności z zaleceniami ministerialnymi. Kontrola ma potrwać do końca tego tygodnia.

Czytaj więcejFlota Bałtycka na celowniku rosyjskiego MON 

Poprzednia kontrola, przeprowadzona w czerwcu, zakończyła się zwolnieniem około 50 oficerów kierujących flotą. Według oficjalnego komunikatu, przyczyną zmian były poważne braki w organizacji szkolenia i codziennej działalności sił, a także przekłamania, jakie wprowadzano do raportów o rzeczywistym stanie Floty Bałtyckiej. Z kolei media donosiły o incydentach na morzu oraz defraudacji funduszy przeznaczonych na remont i budowę nowych budynków, w tym mieszkaniowych.

Czytaj też: Rosja: Bałagan i czystka we Flocie Bałtyckiej

 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. tak tylko...

    No jakoś tak "Rewizor" Gogola mi się przypomina. Rosja jest wieczna, wiecznie taka sama...

Reklama