Siły zbrojne

Film z katastrofy Boeinga w Afganistanie. Co stało się z maszyną? [WIDEO]

Wypadek samolotu Boeing 747 został sfilmowany – fot. DocumentingReality.com
Wypadek samolotu Boeing 747 został sfilmowany – fot. DocumentingReality.com

Szokujący film z katastrofy transportowego samolotu Boeing 747 w okolicach lotniska Bagram w Afganistanie został opublikowany w internecie. Widać prawie pionowe wznoszenie się maszyny, moment przeciągnięcia, obrót przez prawe skrzydło i później jej upadek po utracie siły nośnej z powodu zbyt małej prędkości.Samolot należał do amerykańskich linii transportowych National Air Cargo i miał przewieźć pięć pojazdów wojskowych, do Dubaju, prawdopodobnie w ramach operacji wycofywania przez Stany Zjednoczone swoich wojsk z Afganistanu. W wypadku zginęło 7 członków załogi.

Więcej: Kazachstan: katastrofa MiGa-31. Winni technicy?

Nie można na razie podać przyczyn wypadku, ponieważ komisja powypadkowa dopiero rozpoczęła pracę. Jednak pomimo tego, że Talibowie przyznali się do ataku, to jednak nic nie wskazuje by w pobliżu lotniska Bagram prowadzili tego dnia jakieś działania zbrojne. Wiadomo jedynie, że załoga informowała tuż po starcie o przemieszczeniu się ładunku. Kłopoty musiały pojawić się natychmiast po oderwaniu się od ziemi o czym świadczy m.in. nieschowane do końca podwozie.

Więcej: Afganistan: Talibowie rozpoczynają wiosenną ofensywę

Jako najbardziej prawdopodobne przyczyny katastrofy wskazuje się awarię silników, przesunięcie ładunku lub błąd pilota. Ze względu na sposób, w jaki piloci próbowali odzyskać panowanie nad maszyną tuż przed uderzeniem o ziemię to ostatnie należałoby raczej wykluczyć.

http://youtu.be/7GXzkruPYjQ

(MD)

 

Komentarze