Reklama

Siły zbrojne

Ferie nie dla czołgistów, Leopardy na poligonie

Leopardy 10. Brygady ćwiczą na poligonie - fot. chor. Rafał Mniedło
Leopardy 10. Brygady ćwiczą na poligonie - fot. chor. Rafał Mniedło

Kiedy dzieci i młodzież rozpoczyna ferie to czołgiści z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa mobilizują siły i wyruszają szkolić się na poligonie.Ćwiczenia 1 batalionu czołgów potrwają prawie 2 tygodnie i zakończą się 25 stycznia br. Na obozowisko Trzebień przemieściło się ponad pięćdziesiąt jednostek sprzętu i około dwustu żołnierzy.

Te dwanaście dni to intensywne szkolenie oraz sprawdzenie bojowych umiejętności pododdziałów batalionu. -1. kompania czołgów w pierwszym etapie przygotowuje się do ćwiczenia taktycznego ze strzelaniem, które odbędzie się w przyszłym tygodniu – mówi o swoich planach dowódca batalionu podpułkownik Paweł Michalski – natomiast 2. kompania czołgów ćwiczy do strzelania bojowego B-2, które jest najważniejszym strzelaniem w programie strzelań i jest podsumowaniem ich przygotowania bojowego.- podsumowuje podpułkownik.

Ale te dwa tygodnie to nie tylko szkolenie czołgistów. W tym okresie kompania logistyczna batalionu oraz zespół ewakuacji medycznej batalionu będą realizować ćwiczenia taktyczno – specjalne oraz zostaną poddane certyfikacji. Ponadto kompania logistyczna ma za zadanie w drugim tygodniu poligonu rozwinięcie i sprawdzenie funkcjonowania batalionowego punktu zaopatrywania z jego podelementami, takimi jak punkt tankowania czy batalionowy punkt opatrunkowy.
chor. Rafał Mniedło
Reklama

Komentarze

    Reklama