Reklama

Siły zbrojne

Europejskie Sympozjum Spadochronowe znów w Polsce

Fot. Europejskie Sympozjum Spadochornowe
Fot. Europejskie Sympozjum Spadochornowe

W dniach 17-19 marca 2022 odbędzie się w Warszawie największe w tej części Europy wydarzenie skierowane do skoczków spadochronowych. Trzy dni pełne prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów - celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w skokach spadochronowych oraz dostarczenie solidnej dawki wiedzy o różnych dyscyplinach tego sportu.

Sympozjum jest kontynuacją wydarzeń organizowanych od 2018 roku. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ok. 350 osób. Organizatorzy zapowiadają wyjątkowych gości z całego świata, bardzo dużą liczbę unikatowych prezentacji i kilka równoległych ścieżek. Podobnie jak w ubiegłych latach wydarzenie odbędzie się w Warszawie. 

Gościem honorowym wydarzenia będzie Bill Booth, legenda świata spadochronowego. Bill jest inżynierem, właścicielem firmy UPT (United Parachute Technologies), a także wynalazcą takich elementów sprzętu spadochronowego, jak system trzech kółek, RSL (Reserve Static Line), drag tandemowy czy wyrzucany pilocik. Systemy te są wykorzystywane właściwie we wszystkich pokrowcach spadochronowych na świecie, można więc śmiało powiedzieć, że Bill Booth całkowicie zrewolucjonizował technologię związaną z bezpieczeństwem w sporcie. Również dzięki Billowi istnieją skoki tandemowe – aż do czasu powstania jego patentów, skoki wykonywane były tylko samodzielnie, bez dodatkowego pasażera, który przymocowany jest do tandem pilota specjalistyczną uprzężą. 

Agenda obfitować będzie w prezentacje związane z bezpieczeństwem lotu na otwartym spadochronie, eliminowaniu ryzyk w skokach wertykalnych czy też procedurach bezpieczeństwa podczas sytuacji awaryjnych w samolocie.

image
Fot. Kuba Konwent

Organizatorzy zapowiadają również pokazy związane z nowinkami technologicznymi, seminaria związane ze spadochronami zapasowymi, a także szereg atrakcji dla uczestników, które urozmaicą każdy dzień.

Ponadto w planach są również prezentacje i spotkania dla skoczków na każdym poziomie wyszkolenia, oddzielne ścieżki tematyczne dla tandem pilotów, instruktorów i riggerów, czyli mechaników spadochronowych.

Dla uczestników udostępniona będzie również rozległa przestrzeń wystawiennicza, gdzie producenci z całego świata będą prezentować spadochrony, pokrowce, automaty spadochronowe, systemy wspomagające, akcesoria i wiele innych ciekawostek. Do Polski przyjadą przedstawiciele firm amerykańskich, australijskich, brytyjskich czy francuskich, aczkolwiek nie zabraknie również przedstawicieli rynku krajowego.

image
Fot. Kuba Konwent

Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej wydarzenia, a na profilu na Facebooku znajdują się najnowsze ogłoszenia związane z prelegentami, tematami i dołączającymi do tej inicjatywy strefami spadochronowymi.

Organizatorem Sympozjum jest Szkoła Spadochronowa LOT G7, a współorganizatorami Stowarzyszenie Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp oraz Skydive Warszawa - Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Warszawskiego

Defence24.pl jest patronem medialnym Europejskiego Sympozjum Spadochronowego.

Reklama

Komentarze

    Reklama