Reklama

Siły zbrojne

Euronaval 2014 - największa wystawa w historii

Na konferencji prasowej w dowództwie francuskiej marynarki wojennej w Paryżu przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące wystawy morskiej Euronaval 2014 – fot. M.Dura
Na konferencji prasowej w dowództwie francuskiej marynarki wojennej w Paryżu przedstawiono najważniejsze informacje dotyczące wystawy morskiej Euronaval 2014 – fot. M.Dura

Przedstawiciele Francji poinformowali, że dwudziesta czwarta wystawa Euronaval 2014, odbywająca się w dniach 27-31 października bieżącego roku będzie największą w historii, goszcząc aż 352 potwierdzonych wystawców z 28 krajów świata.

Wystawa Euronaval to największa tego rodzaju impreza na świecie, poświęcona zagadnieniom związanym z szeroko rozumianym bezpieczeństwem na morzu. Jest ona organizowana już od 1968 r. Początkowo dążono przede wszystkim do zademonstrowania sił morskich i oferty przemysłu Francji. Ze względu na zainteresowanie od 1996 r. była to już wystawa europejskich możliwości w zakresie zabezpieczenia sił morskich, a od 1998 roku uczestniczą w niej także producenci wyposażenia i instytuty badawcze spoza Starego Kontynentu.

Tegoroczne targi Euronaval będą rekordowe zarówno jeżeli chodzi o liczbę ekspozycji oraz uczestników (353 wystawców z czego 55% z zagranicy), jak i powierzchnię wystawienniczą (16000 m2). Na Euronaval zostanie zorganizowanych 10 narodowych pawilonów (Australia, Brazylia, Chile, Holandia, Indie, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Włochy). Dwa państwa będą prezentować własne stoiska po raz pierwszy.

W Paryżu będą obecne również rosyjskie przedsiębiorstwa, ale jak podkreślają Francuzi, żaden przedstawiciel Federacji znajdujący się na europejskiej liście osób niepożądanych nie będzie mógł uczestniczyć w Euronaval, nawet jeżeli jest to prezes firmy, która będzie brała udział w targach.

Przewiduje się, że ekspozycję odwiedzi ponad 30000 osób, odbędzie się ponad 1200 spotkań biznesowych, a jej przebieg będzie raportowało ponad 400 dziennikarzy (w tym z Defence24.pl).

Francuzi poinformowali, że jeżeli dwa lata temu głównym przebojem wystawy miał być bezzałogowy system przeciwminowy ESPADON, to w bieżącym roku zaprezentowany zostanie system obserwacji technicznej TOPSIDE. Jest to rozwiązanie wywodzące się w prostej linii z koncepcji I Mast, w którym płaskie, aktywne anteny systemów radiolokacyjnych, walki elektronicznej i systemów łączności oraz systemy obserwacji optoelektronicznej będą nieruchome i rozmieszczane w ścianach nadbudówek w taki sposób, by zapewnić obserwację dookólną.

Reklama

Komentarze

    Reklama