Reklama

Siły zbrojne

Estońska firma zorganizuje ćwiczenie EDA z zakresu cyberobrony

Ćwiczenie NATO z zakresu cyberbezpieczeństwa Cyber Coalition 2013. Fot. Ardi Hallismaa/Estonian Defence Forces (mil.ee)
Ćwiczenie NATO z zakresu cyberbezpieczeństwa Cyber Coalition 2013. Fot. Ardi Hallismaa/Estonian Defence Forces (mil.ee)

Estońska firma BHC Laboratory odegra kluczową rolę w organizacji pilotażowego ćwiczenia Europejskiej Agencji Obrony w zakresie obrony cybernetycznej.

Jak informuje estońskie ministerstwo obrony, spółka BHC Laboratory z siedzibą w Estonii wygrała przetarg dotyczący organizacji ćwiczenia walki w cyberprzestrzeni, planowanego przez EDA. Estońska firma, specjalizująca się w produktach i rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa przygotuje scenariusz ćwiczenia oraz teoretyczne szkolenie wstępne dla jego uczestników.

Co więcej, spółka BHC Laboratory będzie odpowiedzialna za nadzorowanie przebiegu ćwiczenia. Odbędzie się ono od 12 do 14 maja w Portugalii, a jego zakres obejmie przede wszystkim podejmowanie strategicznych decyzji podczas ataku cybernetycznego na dużą skalę. Przeprowadzenie ćwiczenia ma na celu między innymi stworzenie podstaw do wypracowania schematów działania w warunkach cyberataku poważnie zagrażającego funkcjonowaniu elementów infrastruktury krytycznej czy systemów wojskowych.

Według informacji ministerstwa obrony Estonii, BHC Laboratory to pierwsza estońska firma, która wygrała przetarg organizowany przez Europejską Agencję Obrony. Warto pamiętać, że Estonia podejmuje intensywne wysiłki w celu zapewnienia zdolności do obrony przed atakiem cybernetycznym, włącznie z utrzymywaniem ochotniczej jednostki Ligi Obrony przeznaczonej do walki w przestrzeni informatycznej.

(JP)

Reklama

Komentarze

    Reklama