Reklama

Siły zbrojne

Działania rajdowe - nowy podręcznik taktyczny Pawła Makowca [SKANER Defence24]

Rajd Paweł Makowiec
Autor. Robert Suchy/Defence24.pl

Nakładem wydawnictwa Defence24 ukazał się kolejny podręcznik taktyczny z serii „Biblioteka żołnierza” - Rajd w działaniach pododdział lekkich. Studium Taktyczne autorstwa dr. Pawła Makowca. Książka przeznaczona jest do użytku przede wszystkim przez żołnierzy pododdziałów lekkiej piechoty WOT, pododdziałów aeromobilnych WL, pododdziałów WS, a także członków stowarzyszeń i grup proobronnych oraz wszystkich osób zainteresowanych problematyką działań taktycznych piechoty.

Reklama

W publikacji szeroko wykorzystano dostępne regulaminy walki Wojska Polskiego, US Army, US Marine Corps, a także tytuły z zakresu IMT (infantry minor tactics). Wymienione pozycje – uzupełnione przez doświadczenia autora nabyte w ciągu różnego typu szkoleń z zakresu IMT, a także przez prace studyjne – umożliwiły wypracowanie nowego spojrzenia na problematykę działań rajdowych.

Reklama
YouTube cover video
Reklama

Dr Paweł Makowiec jest autorem szeregu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu taktyki walki lekkiej piechoty i historii działań specjalnych Kedywu Armii Krajowej. Adiunkt w Zakładzie Obrony Terytorialnej Akademii Wojsk Lądowych im. gen.Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Książkę Rajd w działaniach pododdział lekkich. Studium Taktyczne mogą Państwo nabyć w sklep.defence24.pl

Reklama

Komentarze (2)

  1. Mondry015

    Podsumowując WB electronics posiada doskonałe głowice opto A szwagier zrobi maszt teleskopowy

  2. Mondry015

    Podsumowując taktyka plutonu i kompani uderzeniowej jest teraz przejrzysta. Rozpoznanie terenu dronem i zabezpieczenie radarem pola walki są jasno sprecyzowane. Głowica opto umieszczona na maszcie teleskopowym wskazuje potencjalne cele w zasięgu do 8 km. BMS plutonu i kompani ustawia ofensywne i defensywne aktywne zgrupowania żołnierzy i bwp. EXTRA

Reklama