Reklama

Siły zbrojne

Dwa podmioty w przetargu na łodzie rozpoznawcze dla wojska

Fot. Scott Boyle/US Navy
Fot. Scott Boyle/US Navy

Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że do postępowania na 300 łodzi rozpoznawczych ŁRM dla jednostek wojskowych sił zbrojnych zgłosiły się dwa podmioty.

W wyznaczonym przez Inspektorat Terminie terminie zgłoszenie przesłały dwie firmy: SPORTIS S.A i IMS GRIFFIN Sp. z o.o.

Obecnie trwa procedura weryfikacji złożonych ofert. Firma SPORTIS S.A. z Bojano koło Gdyni to polski producent łodzi hybrydowych typu RIB. Mając własne biura konstrukcyjne i zaplecze produkcyjne może ona oferować własne konstrukcje pływające. Spółka IMS GRIFFIN Sp. z centralą w Warszawie reprezentuje w Polsce między innymi firmę Zodiac, znanego na całym świecie producenta różnego typu łodzi pneumatycznych i hybrydowych.

Przypomnijmy, że wojsko planuje w sumie zakupić trzysta kompletów łodzi pneumatycznych, które mają zapewnić bezpieczną przeprawę ludzi i sprzętu: na wodach osłoniętych, małych zatokach, małych jeziorach, rzekach i kanałach przy użyciu wioseł (napęd podstawowy) albo silnika zaburtowego o mocy od 4,5 kW do 15 kW, o wadze do 50 kg i z krótką kolumną „S” (15 cali).

Zgodnie z informacjami poprzednio umieszczonymi na stronie IU, zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu ośmiu miesięcy - w okresie od 30 marca do 30 listopada 2015 r.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Navy Seals

  No i mamy zalążek floty. W sam raz na odstraszenie agresora.

  1. Roman

   Od czegoś trzeba zacząć modernizację sprzętu pływającego. Może najpierw od pontonów i kajaków, a później przez holowniki dojdziemy w roku 2030 r (oby) do okrętów podwodnych wyposażonych w taktyczne uzbrojenie rakietowe typu Tomahawk

  2. ZSMW

   Większość polskich oficerów świadomie dąży do osłabienia armii i wylewania pieniędzy publicznych w błoto na badziewie i niestworzone projekty i kupowanie złomu i przestarzałych technologii a tego co dla obronności kraju jest niezbędne nigdy się nie kupowało np. obrona przeciwlotnicza, marynarka wojenna, wojska rakietowe czy wzmocnienie lotnictwa! Trzeba pamiętać, że 90% oficerów to stara komuna co przysięgała wierność ZSRR!!!

Reklama