Reklama

Siły zbrojne

Duńscy żołnierze trafią do Iraku. Francuskie Mirage uderzą na ISIS z Jordanii

Fot. Bobdenard57/Wikimedia Commons/CC 3.0.
Fot. Bobdenard57/Wikimedia Commons/CC 3.0.

Żołnierze sił zbrojnych Danii udali się do Cypru, skąd trafią do północnego Iraku. Wezmą udział w szkoleniach prowadzonych dla irackich Kurdów wraz z wojskowymi z Wielkiej Brytanii. Francja zdecydowała o wysłaniu do Jordanii myśliwców Mirage 2000D, w celu wsparcia walk z ISIS.

Duńczycy mają trafić do Iraku jeszcze w ciągu bieżącego miesiąca. W komunikacie resortu obrony podkreślono, że pozostaną oni na północy kraju, ale dokładne miejsce ich stacjonowania nie zostanie ujawnione ze względów bezpieczeństwa. Będą oni współdziałać z jednostkami brytyjskiego Królewskiego Pułku Księżniczki Walii.

Francuzi zdecydowali z kolei o rozmieszczeniu w rejonie działań sześciu dodatkowych myśliwców Mirage 2000D. Mają one wziąć udział w atakach na cele naziemne, w celu wsparcia irackich wojsk w walce z terrorystami z organizacji  Państwo Islamskie.

Francuzi będą zatem wykorzystywać w działaniach antyterrorystycznych na Bliskim Wschodzie zarówno maszyny 4.5 generacji Rafale, jak i używane już wcześniej w misjach zagranicznych starsze myśliwce Mirage 2000, przedstawiane niedawno na łamach Defence24.pl

Komentarze (1)

  1. bubu

    [Żołnierze sił zbrojnych Danii udali się do Cypru] >>> ha.ha.ha nie wiem czy płakać ,czy się śmiać , poziom dno !