Reklama

Siły zbrojne

Dowódcy operacyjni w Krakowie o wschodniej flance NATO

Fot. plut. Rafał Samluk

We wtorek 28 marca br., w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego w Krakowie, odbyła się druga edycja Dialogu Operacyjnego, zorganizowanego na zaproszenie Dowódcy Operacyjnego RSZ generała broni Tomasza Piotrowskiego.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele 14 krajów: Polski, Łotwy, Szwecji, Królestwa Niderlandów, Francji, Kanady, Niemiec, Litwy, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Norwegii, Estonii i Finlandii, jak również z Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód.

Podczas spotkania z dowódcami operacyjnymi krajów biorących udział w konferencji szeroko omawiano tematykę wschodniej flanki NATO, kładąc szczególny nacisk na dynamicznie zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa. Spotkanie było bardzo dobrym forum do wymiany poglądów i nawiązania bliższej współpracy między dowódcami operacyjnymi.

Fot. plut. Rafał Samluk
Fot. plut. Rafał Samluk
Fot. plut. Rafał Samluk

Druga edycja Dialogu Operacyjnego jest kontynuacją konferencji, która odbyła się w Poczdamie w październiku 2022 roku.

Podsumowania konferencji dokonał Szef Sztabu Generalnego WP generał Rajmund T. Andrzejczak. W swojej wypowiedzi zwrócił uwagę, że tego typu inicjatywy przyczyniają się do zachowania i utrzymania świadomości sytuacyjnej na poziomie operacyjnym.

Komunikat DO RSZ

Komentarze