Reklama

Siły zbrojne

Dowódca sił NATO: Rosja wykorzystuje napływ uchodźców przeciwko Europie

Fot. Maj. Meritt Phillips/U.S. Army
Fot. Maj. Meritt Phillips/U.S. Army

Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove uważa, że Moskwa i Damaszek z premedytacją wykorzystują falę syryjskich uchodźców jako narzędzie do destabilizowania Europy. Breedlove mówił o tym we wtorek na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Senatu. 

Zdaniem generała Breedlove'a Rosja i reżim prezydenta Baszara el-Asada z premedytacją wykorzystują migrację jako instrument do próby przeciążenia europejskich struktur pomocowych i złamania europejskiej determinacji.

Amerykański wojskowy powiedział, że władze Syrii używają bomb beczkowych, a Moskwa pocisków konwencjonalnych przeciwko cywilom, a jedynym celem tych ataków jest "sterroryzowanie" syryjskich obywateli, by sprawić, że opuszczą kraj.

"Nie widzę innego powodu zastosowania tych metod niż to, by zwiększyć falę uchodźców i spowodować, by stali się problemem kogoś innego" - oświadczył Breedlove.

Zdaniem amerykańskiego generała organizacja Daesh "rozprzestrzenia się jak rak", zagrażając Europie i USA, a działania Rosji w Syrii "drastycznie pogarszają ten problem". Mimo publicznych oświadczeń Rosja niewiele robi w celu przeciwstawienia się Daesh, lecz umacnia prezydenta Asada - pisze AP.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (10)

 1. Krzsztof Załęski

  Jeśli są na to dowody - a są , to jest to zbrodnia przeciwko ludzkości. Jako taka , jest ścigana a ludzie ci powinni być bronieni. Sama gadanina generale Bredlow to za mało. Konieczne jest niszczenie lotnisk , samolotów, armat, które służą tym zbrodniom. Turcja dała właściwy przykład zestrzeliwując ruski samolot i blokując im cieśniny. Kontrdziałanie jest konieczne. Inaczej nastąpi całkowita destabilizacja UE a ściślej Europy Zachodniej, głównie Niemiec, Francji, GB.

 2. tak tylko...

  Ten kij ma dwa końce. Z jedne strony służy Putinowi, bo destabilizuje UE, ale z drugiej strony postępowanie Putina zacznie irytować Zachód i o zniesieniu sankcji nie będzie mowy. Z punktu widzenia Polski sankcje mogłyby trwać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej.

  1. MarcPost

   I tu się z Tobą nie zgodzę, albowiem nasz największy sojusznik od zarania dziejów (najczęściej się do nas d...pą odwracający) czyli Węgry złotymi ustami swojego premiera, oddającego wiernopoddańczy hołd na Kremlu, stwierdził, że sankcje nie mogą być automatycznie przedłużane.

 3. antyleming

  A NATO po majdanowym puczu w Kijowie nie wykorzystywało napływu ukraińskich uchodźców (2.5 mln) do Rosji przeciw Rosji?

  1. ddt

   Ludzie, którzy schronili się w Rosji nie byli migrantami ekonomicznymi, a poza tym to w największej części byli Rosjanie, lub Ukraińcy z rosyjskimi paszportami lub rodzinami. Trudno mówić o jakichś różnicach kulturowych. W "najeździe" na Europę biorą udział ludzie o zupełnie innej kulturze, mentalności i w większości w poszukiwaniu pracy. Dlatego Twój przykład jest zupełnie nieporównywalny.

 4. Marek

  To Europa jest zdeterminowana? Pierwsze słyszę. Jeśli już to chyba tylko do tego, żeby zniszczyć samą siebie.

 5. milik

  No i co z tego? A zachód nie wykorzystał faktu, że Rosja eksportuje tyle ropy?

 6. Nojatotamnwm

  "władze Syrii używają bomb beczkowych" a Arabowie wykorzystują bomby kasetowe w Jemenie, i co? I nic.

  1. antyleming

   No właśnie o co chodzi z tymi "bombami beczkowymi"? To jakaś różnica czy się ginie od bomby "beczkowej" czy od zwykłej?

 7. Gość

  Wszystko wskazuje na to, że gen. Breedlove ma rację.

  1. EUropa

   Pan Breedlove jest "kacykiem" i trybikiem w amerykanskim systemie, ktory niszczy swiat i ma zamiar podporzadkowac wszystko USA! Wstrzecie przez USA konfliktow w Afryce, na Bliskim Wschodzie, na Ukrainie, stworzenie al-kaidy, ISIS itp., jak i zmuszenie EUropy do nalozenia sankcji na Rosje, jak i natarczywe naleganie na jak najszybsze podpisanie aktu zniewolenia czyli umowy TTIP, stanowi podstawe do izolacji USA w swiecie i pogonienia ich na swoj kontynent! Jezeli twierdzisz, ze Breedlove ma racje to... rece opadaja!

 8. czytelnik

  Szkoda że ten Gostek nie kazał podstawic statków i nie przewozi uchodźców do USA sami spowodowali ten problem a teraz szukają winnych może ktoś głupi taką gadkę kupi

 9. borkow

  Podobno 30% imigrantów to Afganczycy, jakie wojska okupują do dzisiaj ten kraj? Kto sponsoruje islamistów w Syrii? Jakiej produkcji jest broń którą używają i kto im ją dostarcza? Typowy amerykański Kali, jak Kali zabić to dobrze.

 10. gosc

  Napływ uchodżców zawdzięczamy też zdestabilizowaniu Libii. Czyja to wina i kto to wykorzystuje?

  1. edi

   Kadafiemu a na pewno nie USA. ROSJA jest głównym sprawcą DAESH bo 12 000 Rosjan walczy w ich szeregach.

Reklama