Siły zbrojne

Donbas: Prorosyjscy tzw. "separatyści" zabili ukraińskiego sanitariusza

Fot. ВО «Свобода»/CC BY 3.0
Fot. ВО «Свобода»/CC BY 3.0

Prorosyjscy separatyści w Donbasie ostrzelali w poniedziałek trzech ukraińskich żołnierzy próbujących zabrać z pola walki ciało ukraińskiego żołnierza — poinformował sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. W ostrzale zginął ukraiński sanitariusz.

Żołnierz, którego ciało miało być ewakuowane, zginął w poniedziałek w eksplozji niezidentyfikowanego ładunku wybuchowego w pobliżu miejscowości Zajcewe. Sztab poinformował media, że po otrzymaniu potwierdzenia wstrzymania ognia ze strony prorosyjskich separatystów trzech wojskowych w białych kaskach i w rozpoznawalnym oznakowaniu służby medycznej wyruszyło po ciało żołnierza. Zostali ostrzelani, gdy od ciała dzieliło ich kilka metrów.

Podczas wycofywania się jeden z żołnierzy został ranny. Sanitariusz wojskowy zginął, kiedy próbował pomóc poszkodowanemu, a w ich stronę ponownie otworzono ogień. Ostrzał przeprowadzono przy użyciu granatników i wielkokalibrowych karabinów maszynowych — informuje sztab.

Jak podkreślił sztab, zabicie sanitariusza, który był w umundurowaniu służby medycznej, "jest kolejnym świadectwem tego, że rosyjsko-okupacyjne pododdziały nawet nie zamierzają dotrzymywać żadnych międzynarodowo-prawnych norm". W poniedziałek rano sztab poinformował o śmierci dwóch ukraińskich wojskowych w Donbasie — na skutek ostrzału i w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Wiosną 2014 roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki — doniecką i ługańską. Konflikt w tym regionie trwa do dziś i według szacunków ONZ (obejmujących dane od 2014 roku do końca października 2019 r.) kosztował dotąd życie około 13 tys. ludzi.

Źródło:
PAP

Komentarze (34)

 1. wowa

  250 komentarzy bo zginął ukraiński żołnierz. Jeden z kilku tysięcy jacy zginęli od początku konfliktu. Ciekawe.

 2. Pitek1

  A mi się podoba ta wojna. Giną miłośnicy Stalina i Bandery, czyli ci co chcą naszej śmierci. Oby ten konflikt się zaognił i był kolejną wojną stuletnią.

  1. Adam

   "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Też uważam że ani jedni, ani drudzy Polsce i Polakom dobrze nie życzą. Im dłużej się zajmują sobą, tym lepiej.

  2. Orthodox

   To zależy kto z tego wyjdzie mocniejszy. Ukraińscy nacjonaliści, oprócz wątpliwych roszczeń do kilku powiatów płd- wschodniej Polski, więcej nie szczekają. Rosja po zajęciu nawet części Ukrainy i wchłonięciu Białorusi, na dłuższą metę się nie zatrzyma. A już największą głupotą jest pogląd że bufor w postaci niezależnej i silnej Ukrainy jest nam zbędny i najlepszym rozwiązaniem byłoby dogadanie się z Moskwą i odzyskanie Kresów.

 3. Davien

  No i mamy kolejnego szmalcownika pracujacego dla Rosji za garść rubelków.

 4. obog

  Na froncie w Donbasie, daje się zauważyć od kilku dni eskalowanie przez stronę ukraińską napięcia zbrojnego. I tak, minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc z przerwami ostrzały, w godzinach pomiędzy 18:40 a 21:50, przy użyciu: ciężkiej artylerii kaliber 122 mm (1 ostrzał, 6 pocisków), moździerzy kaliber 120 mm (4 ostrzały, 39 min), działka przeciwlotniczego ZU-23-2 (1 ostrzał, 40 pocisków) oraz granatników; AGS-17 (1 ostrzał, 10 granatów) i RPG-7 (3 ostrzały, 10 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej (9 ostrzałów), tym sposobem 12 razy naruszyli warunki rozejmu. Ukraińscy żołnierze w ciągu minionego dnia prowadzili ostrzał w rejonie Gorłówki (Nikitowka, Bajak, Zajcewo i Dolomitnoje oraz teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni im. Gagarina) oraz w okolicach i na obrzeżach Doniecka (Aleksandrowka oraz Żabiczewo, a także teren byłego serwisu „Volvo-Center” i osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja). W wyników tych ostrzałów, na terytorium DRL spadło 105 pocisków (wobec 39- w odniesieniu do dnia poprzedniego), co spowodowało uszkodzenie w okolicy Nikitowki linii energetycznej 0,4 kW, pozbawiając w ten sposób dopływu prądu mieszkańców trzech ulic: Gołmowskiej, Jakowlenki i Sofijewskiej.

  1. DefBot

   Dziękujemy. To czyj raport jest?

 5. Wania

  Taka tradycja. W Syrii po otrzymaniu od ONZ danych szpitali lekarzy bez granic Rosja w pierwszej kolejności je zbombardowała. Więc to nie jest niczym nowym. Napadanie na sąsiednie kraje i mordowanie ludzi jest moskiewską tradycją. Ujadanie rosyjskich troli nic nie zmieni. G

  1. AP

   Nie kłam trolliku, szpitale w Syrii były niszczone wyłącznie przez amerykańskich terrorystów, tych na ziemi i tych w powietrzu. Po za tym boli was śmierć jakiegoś Ukra, a jak USrael urządza zamach terrorystyczny na generała obcego państwa, to jest ok ?

  2. sża

   Kijowską propagandę mało kto tu kupuje.

  3. Użytkownik

   "Tam" to nie tu, u nas. To nie kijowska propaganda, tylko fakty. Propagandę siejecie wy, towarzyszu.

 6. Lord Godar

  Ale tu onuc i fufajek ... istny wysyp .

  1. sża

   Nic Wam nie pomoże, nie jesteście w stanie stworzyć normalnie funkcjonującego państwa. Karma wraca, to za Wołyń.

  2. Lord Godar

   My to mamy normalne państwo gdzie można zrobić wolne wybory , należące od wielu lat do UE , która wspiera nasz rozwój . Natomiast w waszym kraju onuc i walonek niestety macie "cara" oszusta , który zrobił z ludzi zniewolony umysłowo naród , któremu się wmawia że zachód to wróg i trzeba kochać ten swój ciemnogród takim jaki jest , bo inni maja gorzej . A z Ukrainą to ja mam tyle wspólnego , ile Ty z osiołkiem z szopki Bożonarodzeniowej ...

  3. sża

   Problem w tym, że Ukrainie bardzo dużo brakuje do normalnego państwa i na razie nic nie wskazuje aby to się szybko zmieniło. I jeszcze te seryjnie stawiane u Was pomniki Bandery i UPA...

 7. Wysłannik

  Ukraińscy rebelianci, opozycjoniści, bojownicy za wolność etniczną i niezależność od zachodnich demokracji zastrzelili reżimowego żołnierza w odpowiedzi na systematyczny ostrzał prowadzony przez armię ukraińską po własnej ludności i własnym terytorium. Przy czym tu Rosjanie i rosyjscy separatyści. Oni byli na Krymie i w referendum przyłączyli Krym do Rosji. Dla równowagi - w Syrii z reżimem rządowym walczą nasi prozachodni separatyści i też strzelają po żołnierzach syryjskich i syryjskiej ludności. Oni mogą a ukraińscy opozycjoniści - nie? Ot propaganda.

  1. Wnuk Błochina

   Ale syryjską opozycję w najlepsze wybija Rosja nazywając ich terrorystami. Czy NATO lub USA bombarduje separatystów z Donbasu czy Krymu?

  2. Lord Godar

   " Ot propaganda " ----- rusycyzm aż śmierdzi . I tyle w komentarzu ...

  3. Wysłannik.

   Panie Wnuk - Rosja w Syrii wybija terrorystów - legalnie. Podobnie jak Iran. Bo są tam za zgodą legalnego rządu. Natomiast USA i Turcja wybijają terrorystów w Syrii nielegalnie - wbrew międzynarodowemu prawu. Bo są tam na zasadzie zwykłych najeźdźców. A na Ukrainie reżimową armię zbroją USA i NATO. I to uzbrojenie wykorzystuje ta armia przeciwko własnemu narodowi. A Jugosławię, twoi mocodawcy bombardowali - bez skrupułów.

 8. x

  Ten zabity nie zostal czasem sanitariuszem po smierci?

 9. pomz

  Tak sie kończą wszelkie uklady z Rosja. Ruskich metody. Prowadzic rozmowy, potem rozbroic, otruc, zabic. Tak bylo w Polsce 39-45, tak jest i w Donbasie...

  1. Lord Godar

   ZSRR i teraz Rosja nikogo i niczego nie szanowały , bo liczył się tylko ich interes .

 10. Orthodox

  Rosyjski/ radziecki sołdat to stan umysłu. Od czasów bolszewickich, przez Armię czerwoną, radziecką, po rosyjską.

  1. sża

   Krymu i tak nie odzyskacie, więc może przestań się już tu produkować.

  2. Sarmata

   No to ukraincy to tez radzieccy sałdaty. Przeciez ukraincy mordowali Polaków i jako banderowcy i jako siepacze z NKWD.Na dodatek ukraincy byli tez jako załogi obozów koncentracyjnych i pacyfikowali Polskie wioski jako pomocnicze odziały Niemieckie.

  3. Kot

   A Rosjanie tego nie robili. Prawie milion Rosjan walczył w szeregach Hitlera. A wyczyny SS Rona w Warszawie? A kolaboracja ZSRR z Hitlerem id 1939? Dalej nie dostrzegasz?

 11. Adam

  Prowokacja. Rosja powoli przygotowuje się do ataku na obwód chersoński i tamę na Dnieprze, bo im Krym wysycha bez dostaw słodkiej wody. Ponad 80% zapotrzebowania stamtąd płynęło przed aneksją. De facto szykuje się wojna o całą południową Ukrainę.

  1. US światowy żandarm

   Twoja teoria nie ma żadnych rzeczywistych podstaw i jest kolejną próbą zasiania nienawiści. Nie powielaj wiec kolejnych kłamstw powstałych w chorych umysłach Dawienowców.

  2. Adam

   Takie są fakty. W jakiś sposób woda na Krymie musi się pojawić. Albo Ukraińcy odkręcą kurek, albo Rosja ich zmusi. Problem Rosji jest taki, że nie mogą tego załatwić oficjalnymi, politycznymi sposobami, bo kanał dostarczający wodę jest sztucznym wytworem człowieka, a nie natury i Ukraina miała pełne prawo wyłączyć go z użytkowania więc Greenpeace tu nie pomoże. Pozostaje rozdmuchanie konfliktu hybrydowego z kierunku Doniecka, otwarty konflikt i atak z Krymu albo przekonanie Ukrainy w jakiś bardziej "pokojowy" sposób.

  3. Patriota

   Wystarczy że specnaz przeprowadzi operacje wysadzenia zapory i po problemie ,co jest wysoce prawdopodobne ,kwestia jakie skutki miało by taka akcja

 12. Hanys

  Proamerykańscy terroryści z ISIS prawie codziennie kogoś zabiją a nic się tu o tym nie pisze. I nie róbcie ze zwykłego żołnierza ukraińskiego, który naruszył warunki rozejmu - biednego sanitariusza czy tam innego zachodniego babo-chłopa z dzieckiem na ręku :)

  1. Aad154

   To był sanitariusz gamoniu kremlowski i by go ocalono gdyby nie twoi koledzy najemnicy z Donbasu, którym zresztą wszystko co ludzkie jest obce

  2. 666

   A skąd taka pewność ! Ten twój sanitariusz był tak samo prawdziwy jak biały kask w Aleppo. Nie oceniaj więc tu tak lekceważąco ludzi z Donbasu jeśli sam jesteś banderowskim kosmitą z Kijowa , bo na pewno nie człowiekiem

  3. Kot

   Sanitariusz czy nie. Dopóki Rosja nie włożyła łap do Krymu to nie zginął na Ukrainie żaden farbowany Rosjanin. Jak zachciało im się ratować Lidię futra (a bardziej ukraść Krym i Donbas) to z tego ratowania ścielą się do dziś trupy. Włącznie z pasażerami boeinga. Więc nie pleć jaka to Rosja szlachetna bo jesteś chyba zaślepiony lub g..i.

 13. benson

  Ukraina której obywatele oddają bez walki część zaatakowanego kraju masowo uciekając przed poborem do Polski nie jest buforem bezpieczeństwa. Gdy przykładowo wybuchnie następny konflikt znowu następne miliony Ukraińców zaleją Polskę. Weźcie pod uwagę że gdy hipotetycznie miliony polskich mężczyzn zostanie zmobilizowanych miliony Ukraińców siedzących w Polsce nie będzie podlegać obowiązkowi obrony. Już teraz czas wypracować strategię Polski wobec Ukraińców na czas godziny W

  1. Zbigniew

   Tak podły poziom wypowiedzi musi być wynikiem ogłupiania na zamówienie ruskiej agentury. Należały moim zdaniem zatrudnić kompetentnych śledczych do odszukania winnych tej zbrodni i odpłaty. Mam na myśli takich ludzi jak skuteczni holenderscy śledczy rozpracowujący winnych zestrzelenia na Ukrainie.

  2. benson

   podłością jest nazywanie podłością oczywistych faktów a te są takie że Ukraina oddała Krym (stacjonowało tam ponad 20 tys żołnierzy) bez walki a miliony młodych Ukraińców uciekło przed poborem do Polski. Oznacza to że Ukraina jest dla Polski buforem geograficznym ale nie militarnym. Tylko wybitnie patriotyczne jednostki są gotowe oddać życie reszta społeczeństwa nie zamierza walczyć za ukraińskie państwo które niewiele oferuje w zamian. Ten poległy sanitariusz pochodził nie z zachodniej Ukrainy a Kijowa. Szkoda człowieka ale zauważ że nacjonaliści z zachodniej Ukrainy poza nielicznymi wyjątkami jakoś nie kwapią się do walki o Donbas. Siła antypolskich historycznych ukraińskich kompleksów jest równie wielka co strach przed Rosją. Ukraina musi pęknąć a my musimy przygotować się na katastrofę humanitarną lub co najmniej 2gą wielką falę emigracji w czasie kryzysu ekonomicznego. To nie podłość a realizm, planowanie i dbanie o dobro Polski. A Ukraińcy sami wybrali swój los. Karma wraca

  3. Hmm

   Ukraińcy wybrali tak swój los jak my w 1939. Więc nie truj. A to niby Ukraina chciała utworzyć wielo milionową armię bo mówisz że uciekli przed poborem. Brednie. Ukraina nie chciała wojny. Chcieli żeby Rosją się od nich odczepiła. Ale Rosją to pasożyt i nie wypuszcza łatwo ofiary.

 14. Sarmata

  Wszystko OK ale skąd wziął się ten ranny ukrainiec na ziemi niczyjej? Wygląda że ukraincy próbowali przedostac się na tereny powstańcow i weszli na pole minowe, jeden został ranny a inni go zostawili. To jest pewne reszty dowiadujemy się ze zródeł ukrainskich a więc całkowicie niewiarygodnych.

  1. Davien

   No i juz mamy kolejnego z Olgino usprawiedliwiającego zbrodnie wojenne ruskich terrorystów.

  2. sża

   A Ty Davien to nadajesz z Kijowa czy ze Lwowa? Obyś się tylko tym prymitywnym jadem nienawiści sam nie zadławił.

  3. Wnuk Błochina

   I kolejny trol. Akuku...

 15. Jesteście tacy pocieszni?

  400 lat Mongołów w moskwie robi swoje. Standardy iście wschodnie. Wszyscy wiemy ile znaczy słowo czekistów. I ile znaczą umowy z azjatami.

  1. Patton

   Gen. George Patton: "Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami".

  2. ???

   No to chyba Ukraińców też to dotyczy. Ci którym udało się ocaleć z Rzezi Wołyńskiej, piszą o UPA jako pijanej hołocie, która napadała w nocy zabijając głównie bezbronne kobiety, starców i dzieci. Nie mieli szacunku dla ich życia, pastwili się nad bezbronnymi zadając im najbardziej okrutne i wymyślne tortury. Starsi ludzie, którzy przeżyli II wojnę światową, jako najgorszych zawsze podają Ukraińców.

  3. sża

   Mongołowie to od Moskwy brali coroczny trybut [okup], natomiast mongolscy Tatarzy regularnie najeżdżali Dzikie Pola, czyli obecne tereny Ukrainy, gdzie przez kilka wieków rabowali, gwałcili i brali w jasyr. Stąd tam takie wschodnie standardy.

 16. Fanklub FR

  U nas niektórzy AKowcy też zaufali Rosjanom a potem była obława augustowska, ten naród za nic ma układy i traktaty, mongolski naleciałości są tam obecne po dzień dzisiejszy.

  1. Sidematic

   Różnica jest taka że Mongołowie dotrzymywali umów a Rosjanie nigdy.

  2. Baca

   Ba a proces 16, AK doświadczyło tego w Wilnie ,25 wołyńska dokładnie tak samo. Przykładów można by mnożyć. G. Patton opisał ich mentalność. Nic dodać nic ująć.

  3. Seb

   Polska Delegacja AK, która podjęła próbę negocjacji z UPA też została zamordowana. Poczytaj sobie.

 17. Niuniu

  Rhotax i inni koledzy ze Lwowa i Kijowa, oczywiste jest, że chcecie aby Polska i Polacy zapomnieli o wydarzeniach sprzed 77 lat. Tylko dla czego sami o nich nie zapominać a wręcz je gloryfikujecie i budujecie na nich swą nową państwowość? Dla czego tak boicie się nazwać tego co tam zrobiliście ludobójstwem. Dla czego nie stawiacie pomników ofiarom tylko oprawcom z których robicie bohaterów Narodowych? A tego co teraz robicie w Donbasie też nie możecie w nieskończoność zakłamywać. Od kilku lat tereny te monitoruje 24h na dobę liczna i świetnie wyposażona misja OBWE. Jakoś w jej raportach brak jest informacji o obecności w zbuntowanych republikach rosyjskich wojsk. Prowadzicie tam regularną wojnę domową i używacie swojej armii do walki z własnymi obywatelami. A tego zabrania nawet Wasza własna Konstytucja. Dla tego od samego poczatku mówicie, że to nie wojna domowa tylko operacja "antyterorystyczna". Schizofremia czy perfidia?

  1. Obrigado

   Niuniu, jest coś takiego jak prawo międzynarodowe a świetle niego te zbuntowany, przy pomocy Rossiji republiki, to państwo Ukraina!!! Czytasz o bestialstwie sołdatów nie szanujących sanitariuszy i ziejesz jadem, popierają zabójstwo ratujących życie!!! Zastanów się, może jesteś tyle wart co oni, trudno ich nazwać żołnierzami bo słowo żołnierz kojarzy się z honorem. Co do wojny w Donbasie to porównaj sobie z wojną w Czeczenii. Rossijanie ogłosili światu, że to ich wewnętrzna sprawa!! Gdyby nie Rossija i ich broń, np zbrodnia zestrzelenia malezyjskiego samolotu pasażerskiego, Ukraina z opołczeńcami poradziła by sobie bez problemu. Chyba masz słaby intelekt, że nie rozumiesz kim jest Rossija, to międzynarodowy bandyta!!!

  2. Iwan

   Proponuje nie brać wypowiedzi tego urzędnika gazpromu na poważnie. On twierdzi że spółdzielnia mieszkaniowa wybudowała mu dom. To tyle co do obywatelstwa i podchodzenia. Z polską nie ma nic wspólnego.

  3. Ech

   Za dużo ruskiego sputnika, kolego. Idź na spacer.

 18. Czesiu 112

  Zupełnie jak PI s Rosjanie mają w głębokim powarzaniu prawo międzynarodowe, honor czy poczucie przyzwoitości, na nich działa tylko brutalna siła. Nie przez przypadek rodzina Kaczyńskich i Swieczkowskich pochodzi z Odessy a Ma ciarewicz miał sporo przyjaciół w pewnych środowiskach. Rosyjskośc to stan umysłu

  1. Sarmata

   Za to ukraincy słyną z honoru i poczucia przyzwoitosci, my Polacy dokładnie o tym wiemy,szczególnie ten honor był widoczny w 1943 roku gdy mordowali z niewiarygodnym sadyzmem i okrucieństwem polskie kobiety i dzieci. Rosyjskojęzyczni na ukrainie też doznali tego honoru i przzwoitosci podczas pogromu cywili w Odessie 2 maja 2014 roku.

  2. Davien

   I znowu piszesz o rosyjskich terrorystach co sami podpalili budynek gdzie siedzieli( jakim trzeba być... by coś takiego zrobic) a potem stzrelali do usiłujacych go gasic strazaków.

  3. Obrigado

   Czesiu, naoglądałeś się tvn i wkręciła cię ta sekta!! Wróć do rzeczywistości.

 19. bender

  Czekam na ofensywę forumowych przedstawicieli Kremla: że Ukraińcy ukrzyżowali chłopczyka, że faszyści, banderowcy i takie tam. Będą jazgotem próbowali zatuszować kolejną zbrodnię. A potem, że Rossija ma broń hipersoniczną, a Amerykanie mordują Arabów. Dolary przeciw orzechom, że tak będzie. Czas start.

  1. Hanys

   Wszystko sie zgadza, po za tym, ze USA generalnie nie morduje Arabów, wprost przeciwnie - Arabowie zwłaszcza ci najbardziej radykalni islamiści - zawsze są sojusznikami USA, przykładowo Arabia Saudyjska i ISIS, ale najbardziej znanym sojusznikiem USA był Osama Bin Laden, potem Dudajew, a ostatnio Abu Bakr-al Baghdadi (czy jak to sie pisze).

  2. Davien

   Hanys, broń terrorystom z al Nusry dostarcza Rosja, ISIS to twór wspieranej przez Rosję partii BAAS, bin Laden był wrogiem USA i zginał w ataku sił specjalnych ze Stanów, al Bagdhadiego tez zabili Amerykanie wiec skończ załosnie kłamać i usprawiedliwiać rosyjskei zbrodnie wojenne.

  3. Perfidny ch

   Bin Laden? Ty w ogóle wiesz ile Jankesi wydali pieniędzy i zmarnowali żyć, żeby go dojechać?

 20. Seb

  To teraz o każdym Ukraińcu, który zginie w Donbasie będzie artykuł na Defence? Chętniej widziałbym artykuł np. na temat stosunku państwa ukraińskiego do kwestii ludobójstwa przeprowadzonego na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich, ty bardziej, że 11 lipca była rocznica rzezi wołyńskiej.

  1. Bes

   Artykuł jest o zabiciu oznakowanego sanitariusza podczas gdy obie strony zgodziły się wstrzymać ogień. Nie "o każdym Ukraińcu który zginął w Donbasie". O żołnierzu który zginął jest tylko krótka wzmianka

  2. Sarmata

   Ale za to o rzezi Wołyńskiej i rocznicy ...... cisza.Taki polski portal poswiecony wojsku..........ukrainskiemu.

  3. Filemon

   Jak słusznie zauważyłeś, to portal o wojsku...

 21. Rhotax

  08.07 - ostrzał 14 pozycji wkoło "Republik Ludowych" przez FR prowadzony , 10.07 -- 20 punktów ostrzału , 12.07 -17 punktów ostrzału wszystko 122 mm i możdzierze . Prosiłbym Szanowną Redakcję Defence 24 o Analizę czyżby było to sprawdzanie czasu reakcji Ukr i namierzanie ewentualnie włączanych radarów kontrbateryjnych oraz namierzanie punktów z jakich zwiększona jest emisja radiowa kodowana czyli gdzie mogą być ośrodki dowodzenia wkoło Donbasu rozrzucone . I czy to sygnał o przygotowaniach do ofensywy rozpychającej front wkoło Donbasu . Co do zabicia Sanitariusza -- Ukr powinna przyjąć dokładnie takie same działania wobec Najemników niby Separów -- z tym że nie przypuszczam by Kreml opłacał Sanitariuszy Separom (każdy zabity to w końcu oszczędność na wypłacie) .

  1. Kaukaz2020 za 2 miesiące

   rozpoznanie bojem ale i prowokacja

 22. Aro

  A czego się spodziewać po spadkobiercach Mongołów! Po ludziach bez honoru i ambicji.

  1. Cit

   Ano fakt - poigrał Batu-Chan w Kijowie w 1240.

  2. Pit

   A w Moskwie ile byli.

  3. Sarmata

   Prawie każdy ukrainiec ma azjatyckie geny po Tatarach ktorzy robili przez wieki na terenach dzisiejszej ukrainy co tylko chcieli.Dopiero wojska Rzeczypospolitej zepchneły Tatarow na Krym.

 23. gosc

  guzik prawda,na minie wyleciala grupa dywersyjna,sa fotki z bliska,nawet nr broni widoczny,sanitariusze tam nie poszli.nastepne lgarstwo pismaka z banderstanu.

  1. Plw

   Bez źrodła troll .ru

  2. Cit

   Uwaga na "Plw" - to rezun.!

  3. Sarmata

   Zródło Bandera, ukr jest najlepsze. Masz racje.

 24. w.

  Czy Ukraina już całkowicie odeszła od ustaleń formatu normandzkiego i czeka na wojnę z Rosją?

  1. Victor

   Zabójstwo ukraińskiego sanitariusza nazywasz odejściem od formatu normandzkiego przez Ukrainę?

 25. Kapitan LWP

  Temat - Ukraina i zaczyna się szczekanie że stepów