Reklama

Siły zbrojne

Dialog techniczny dotyczący nowego Pojazdu Rozpoznania Biologicznego

Samochód ciężarowy Jelcz 442, który będzie najprawdopodobniej stanowił  bazę PRB - fot. Pibwl
Samochód ciężarowy Jelcz 442, który będzie najprawdopodobniej stanowił bazę PRB - fot. Pibwl

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił rozpoczęcie dialogu technicznego dotyczącego Pojazdu Rozpoznania Biologicznego (PRB). Termin przesyłania zgłoszeń wyznaczono na 30 września 2013 roku. Inspektorat planuje zakup 7 pojazdów tego typu, zabudowanych na samochodach ciężarowych wysokiej mobilności marki Jelcz. 

Bazą zabudowy będzie prawdopodobnie nowy Jelcz 442 Bartek z kabiną 6 osobową, który to typ ma zastąpić wykorzystywane dotąd w armii pojazdy Star 266. Zabudowa specjalistyczna Pojazdu Rozpoznania Biologicznego ma obejmować ergonomiczny system magazynowania i urządzeń niezbędnych do działania Zestawu Rozpoznania Biologicznego z 5 osobową obsługą. Wymaga to miedzy innymi instalacji elektrycznej o odpowiedniej mocy z możliwością pobierania prądu z sieci publicznej. Niezbędny jest też zbiornik  i system hydrauliczny z wodą techniczną o ciśnieniu wystarczającym do operowania w odległości 30m od pojazdu.  

Wymagania obejmują też masę maksymalną do 16 ton i wymiary zabudowy umożliwiające transport w samolocie typu C-130 Hercules. Dialog techniczny ma zakończyć się 18 października. 

Reklama

Komentarze

    Reklama