Reklama

Siły zbrojne

Desant 2,5 tys. spadochroniarzy na zachodzie Rosji

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o kolejnych, dużych ćwiczeniach wojsk powietrzno desantowych w zachodniej Rosji, w których weźmie udział ponad 5 000 żołnierzy, a zrzuconych zostanie ponad 2500 spadochroniarzy.

W ćwiczeniach dowódczo – sztabowych, które będą się toczyły 10 października br., wezmą udział przede wszystkim dwa związki taktyczne: 76. dywizja desantowo-szturmowa z Pskowa oraz 98. dywizja powietrzno-desantowa z Iwanowa. Większość zadań będzie realizowanych na terenach obwodów: Pskowskiego, Iwanowskiego, Kostromskiego i Jarosławskiego.

W ćwiczeniu weźmie udział ponad 5 tysięcy żołnierzy i ponad 900 sztuk techniki wojskowej i specjalnej. Rosyjski resort obrony ujawnił, że z powietrza będzie się desantowało ponad 2,5 tys. spadochroniarzy i zrzuconych zostanie 20 pojazdów. Dla zabezpieczenia manewrów rosyjskie lotnictwo transportowo-wojskowe wydzieliło 20 samolotów Ił-76, które będą działały z lotniska „Kriesty” w Pskowie i „Iwanowo-Siewiernyj” w Iwanowie.

Rosjanie zastrzegają, że ćwiczenia mają planowy charakter. Główna część manewrów będzie realizowana od 5 do 7 października br.

Reklama

Komentarze (3)

 1. fx

  76. dywizja desantowo-szturmowa z Pskowa to ci co ich zakopywali na wysypisku śmieci pod Rostowem i udawali że są na urlopach.

  1. yaro

   @fx naprawdę jesteś tak "inaczej myślący" czy tylko takiego udajesz, komentarz godny 3 głównych portali na których dzieci wyżywają się miedzy sobą, chcesz do nich równać ?

 2. t

  jasno widać ze trenuja aneksje nadbaltiki nasze natowskie batalioniki beda otoczone i tyle, a za miesiac wroca jak nato bedzie grzeczne i nie bedzzie sie stawialo. te batalioniki to idealni zakladnicy w systemach "demokracji" kiedy koncerny naftowe nie decydują za politykow

 3. Dariusz

  Na kogo ma być skierowana ta inwazja? No chyba nie na nas.,bo prawie wszystko tu jest w rękach obcego kapitału,w większości przyjaznego Rosji.

  1. Kiks

   To wyłóż pieniądze i kup jakąs firmę. Poprawisz statystyki.

Reklama