Reklama

Siły zbrojne

Demonstrator koncepcyjny nowego pojazdu gąsienicowego

Rysunek koncepcyjny Wozu Wsparcia Bezpośredniego- fot. defencenews.com
Rysunek koncepcyjny Wozu Wsparcia Bezpośredniego- fot. defencenews.com

Portal Defencenews.com opublikował rysunek koncepcyjny nowego pojazdu, który opracowuje Polski Holding Obronny we współpracy ze swoimi partnerami. Koncepcja tego modułowego wozu opancerzonego ma stanowić centralny element ekspozycji PHO podczas nadchodzacego MSPO w Kielcach.  

Jak podaje portal Defencenews.com, pojazd koncepcyjny, opracowany przez gliwicki OBRUM wyposażony będzie w bezzałogowa wieżę uzbrojoną w 120mm armatę, bazujaca na podwoziu opartym w dużym stopniu na komponentach partnerów takich jak między innymi BAE Systems.

Prezentowana koncepcja pojazdu będzie stanowiła ofertę PHO i partnerów zagranicznych w zakresie wozu wsparcia bezpośredniego i bojowego wozu piechoty dla Wojska Polskiego.

Wymagania techniczne dla tego typu pojazdów mają być ogłoszone przez MON przed końcem bieżącego roku. Nowe wozy miałby trafić do służby od 2018 roku.

Jak oświadczył przedstawiciel BAE Systems, modułowa konstrukcja pojazdu może zapewnić dużą elastyczność i pobudzić debatę czynników decyzyjnych w zakresie formułowania wymagań pojazdów względem pojazdów dla polskiej armii.(JS)

Reklama

Komentarze (3)

 1. Bez-senny

  Prezes dwojga inicjałów KK naprawdę ma nas wszystkich za idiotów. Podziwiam.

 2. Obambo

  Po rysunku widzę że odbije się to głośnym echem na forach militarnych.)

  1. mariusz

   Tak bo to jest bojowy wóz piechoty ze 120stka a nie czołg jakiego potrzebuje polskie wojsko.

 3. hmmm

  Połączenie Andersa i Merkavy, no no pięknie się spisują panowie projektanci. Dobrze prezentujący się sprzęt to duży udział w sukcesie przyszłych kontraktów, wizualny odbiór ma duże znaczenie bo odstrasza przeciwnika. Czerpanie z rozwiązań Izraelskich, na pewno zwiększy poważny odbiór sprzętu przez przyszłych kupujących.

Reklama