Reklama

Siły zbrojne

Delegacja Arabii Saudyjskiej w WAT

Fot. Sebastian Jurek/WAT
Fot. Sebastian Jurek/WAT

Zapoznanie się z ofertą dydaktyczną i naukową Wojskowej Akademii Technicznej oraz możliwościami współpracy w zakresie kształcenia to główny cel wizyty  przedstawicieli saudyjskiej Akademii Lotniczej im. Króla Faisala w Rijadzie w Wojskowej Akademii Technicznej.

Jak podała rzecznik prasowa WAT Ewa Jankiewicz, w spotkaniu 18 czerwca 2021 r. uczestniczyła pięcioosobowa delegacja, której przewodniczył komendant Akademii Lotniczej im. Króla Faisala w Rijadzie gen. dyw. pil. Hazim Abdulrahman N. Bin Gheshiyan. Gości powitał rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak.

Rektor podczas prezentacji potencjału naukowo-dydaktycznego Wojskowej Akademii Technicznej zachęcał do udziału w oferowanych przez uczelnię szkoleniach, kursach oraz studiach podyplomowych adresowanych do obcokrajowców.

Siły Zbrojne Królestwa Arabii Saudyjskiej są jednymi z najnowocześniejszych w regionie Bliskiego Wschodu. Kraj ten od wielu lat stawia na szkolenia międzynarodowe, a kandydaci na oficerów kształceni są w polskich uczelniach wojskowych – Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Z racji swojej specyfiki chcielibyśmy zaproponować naszym partnerom kształcenie na różnego rodzaju kursach, studiach podyplomowych oraz w Szkole Doktorskiej, które prowadzimy lub w najbliższym czasie będziemy prowadzić w języku angielskim. Pozyskanie studentów z Królestwa Arabii Saudyjskiej to kolejny krok w rozwoju naszej uczelni, rozwijaniu nowych kompetencji nauczycieli akademickich, a także promocji WAT, jako ośrodka naukowego atrakcyjnego dla partnerów zagranicznych.

płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT
Reklama
Reklama

O walorach edukacji w WAT opowiedzieli również inni przedstawiciele uczelni. Dyrektor Szkoły Doktorskiej dr inż. Piotr Zalewski zaprezentował ofertę związaną z realizacją doktoratów. Z kolei dziekan Wydziału Logistyki, Bezpieczeństwa i Zarządzania WAT płk dr hab. Szymon Mitkow oraz prodziekan ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej kpt. dr hab. Marcin Górnikiewicz przedstawili ofertę kształcenia m.in. w ramach prowadzonego na wydziale Strategic Studies Course.

Po spotkaniu, dokonaniu wpisów do Księgi Pamiątkowej WAT i tradycyjnej wymianie upominków, goście zwiedzili strzelnicę oraz laboratoria Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT, m.in. Laboratorium Napędów Lotniczych, w którym od wielu lat prowadzone są prace na rzecz rozwoju przemysłu lotniczego.

Fot. Sebastian Jurek
Fot. Sebastian Jurek
Fot. Sebastian Jurek
Fot. Sebastian Jurek
Fot. Sebastian Jurek
Fot. Sebastian Jurek
Reklama

Komentarze

    Reklama