Reklama

Siły zbrojne

Modernizacja Sił Zbrojnych na Defence24 DAY & SOFEAST. Ostatnie dni rejestracji

Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl.
Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl.

Reforma systemu pozyskiwania sprzętu dla Wojska Polskiego obrony powietrznej krótkiego zasięgu Narew, fregaty Miecznik – to tylko niektóre z tematów, jakie będą poruszane podczas Defence24 DAY & SOFEAST, wiodącej konferencji sektora obronnego w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa sprzętu przygotowana przez Siły Zbrojne RP oraz producentów.

Konferencja Defence24 DAY & SOFEAST odbywa się 29 i 30 września w Centrum EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest pod linkiem https://defence24day.pl/#register. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia https://defence24day.pl/.  

Tegoroczna edycja Defence24 DAY po raz pierwszy będzie mieć miejsce w formule dwudniowej, w połączeniu z międzynarodową konferencją naukową oraz wystawą SOFEAST poświęconą siłom operacji specjalnych i ratownictwu pola walki. Debacie w trakcie konferencji będą towarzyszyły prezentacje związane z modernizacją techniczną Sił Zbrojnych RP oraz wystawa sprzętu, w której wezmą udział najważniejsze firmy z sektora obronnego w Polsce, takie jak PGZ, Grupa WB i TELDAT, a także partnerzy zagraniczni.

Dyskusja w trakcie Defence24 DAY będzie się koncentrować na najważniejszych tematach związanych z rozwojem polskiego systemu bezpieczeństwa, w tym transformacji i modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, współpracy regionalnej w ramach NATO, wdrożeniu Strategii Bezpieczeństwa Narodowego oraz tworzeniu systemu obrony powszechnej i wzmacnianiu polskiego przemysłu obronnego. W trakcie wydarzenia planowane są panele dyskusyjne dotyczące kluczowych obszarów modernizacji technicznej Wojska Polskiego, a także rozwoju przemysłu obronnego i ewolucji systemu pozyskiwania sprzętu dla Sił Zbrojnych RP.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej, Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Patronat honorowy nad konferencją SOFEAST objął mjr Aleksander Tarnawski, ostatni żyjący Cichociemny Spadochroniarz Armii Krajowej, a wydarzenie dedykujemy majorowi Tarnawskiemu w setną rocznicę jego urodzin oraz Pamięci Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

W otwarciu Defence24 DAY & SOFEAST weźmie udział Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej. Wśród uczestników znajdują się między innymi Paweł Soloch, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojciech Skurkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał broni Tomasz Piotrowski, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał broni rez. pil. Jan Śliwka, I  Zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2016-2021, gen. broni w st. spocz. Waldemar Skrzypczak, były Dowódca Wojsk Lądowych, gen. dyw. Piotr Błazeusz, zastępca Szefa Sztabu Generalnego, gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej oraz inni wysocy oficerowie Sił Zbrojnych RP, eksperci i przedstawiciele przemysłu obronnego. 

image
Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl.

 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Andrzej Dymczyk

  ➡️ POLSCE POTRZEBNA JEST ARMIA NOWEGO WZORU, ŻEBYŚMY NIE BYLI NA ŁASCE Niemców i Francji. dr Jacek Bartosiak, ekspert ds. geopolityki i strategii, założyciel i właściciel think tanku Strategy & Future. Życzyłbym sobie i marzył, żeby Siły Zbrojne RP, Wojsko Polskie miało taką odporność, żeby za trzy lata Francuzi i Niemcy nie byli do niczego potrzebni. To jest bardzo proste, do czego się sprowadza posiadanie siły zbrojnej, nowoczesnej, silnej, sprawnej, która jest instrumentem polityki państwa. Czego życzę RP – powiedział na antenie radia Wnet dr Jacek Bartosiak. Radio WNET https://youtu.be/ecQRocXW63o

  1. Panie Jacku życzę powodzenia ok

  2. X

   To jest.....................................piękne !

  3. SZELESZCZĄCY w TRZCINOWISKU

   aby marzenia się spełniły 30% dochodu państwa dajemy na wojsko ....jest niuansik nasz przemysł obronny nie ma zdolności ...więc 70% środków scedować na zakup szybką ścieżką systemów ,efektorów które trzeba by było zakupić za granicą, 20% scedować na zakup licencji i parku maszynowego i 10% z tego wszystkiego na utrzymanie bieżące wojska ...po 5 latach coś zaistnieje

 2. SZELESZCZĄCY w TRZCINOWISKU

  Słowa ,idee, plany ,marzenia to tylko ciąg wyrazów, zapytam a gdzie jest w tym wszystkim deklinacja odmieniana przez siedem przypadków gdzie wymierną rolę w tym wszystkim pełni narzędnik ,mianownik ,miejscownik ...brakuje tego w konwersji czemu bo jest niemożliwe do spełnienia przez Polskę

 3. Marek

  Wojsko Polskie jest przerazliwie zacofane technicznie i beznadziejnie słabe to wojsko na te czasy jest bardziej zacofane niż armia 39roku była na tamte czasy stan umysłów panów generałów jest podobny jesteśmy praktycznie bezbronni zabawa zabawkami typu robot zbierający śmieci podpisywanie listów umów itp.bzdur niczego nie wnosi i tak od 30 lat

 4. Davien

  Krab kiedyś stanął nad brzegiem, szukał mostów gotowyć stać przed nim, by przebyć rzekę gdzie woda wartką. O Krabie, to ty tam celowałeś, twoje łuski dziś dosięgły ich linie. Swą Daglezję pozostawiam na brzegu, razem z tobą nowy zacznę dziś łów.

 5. wifi

  już dawno straciłem wiarę, że rząd (ten czy inny) jest w stanie przeprowadzić dobrą reformę systemu pozyskiwania sprzętu. Nasze państwo jest słabe, nie ma profesjonalnych organów doradczych, nie dlatego, że w Polsce nie ma odpowiednich ludzi, tylko dlatego, że nie są oni zatrudniani.

Reklama