Reklama

Siły zbrojne

Daewoo dostarczy sześć korwet dla Malezji

Korweta rakietowa proponowana przez stocznię Daewoo – fot. M.Dura
Korweta rakietowa proponowana przez stocznię Daewoo – fot. M.Dura

Koncern DSME (Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering) wygrał przetarg na budowę sześciu korwet dla malezyjskich sił morskich.

Informację o zamówieniu przekazali Koreańczycy 24 listopada br. Zgodnie z umową pierwsza korweta ma zostać dostarczona już w 2018 r. Kontrakt wymaga teraz jedynie akceptacji ze strony malezyjskiego rządu.

Nie powinno być z tym większych problemów, ponieważ Koreańczycy z Południa są stałymi dostawcami sprzętu morskiego dla Malezji. Przykładowo w 2010 r. otrzymali oni zamówienie na dwa okręty szkolne, natomiast w 2013 r. na trzy okręty podwodne.

Nie wiadomo na razie jaką cenę wynegocjowało DSME. Nie są znane również szczegóły konfiguracji jednostek. W stałej ofercie Daewoo znajduje się korweta rakietowa o wyporności 1800 t, długości 85 m, szerokości 12,9 m i prędkości maksymalnej ponad 26 w. Okręt proponowany jest wstępnie z armatą dziobową kalibru 76 mm, 2 działkami kalibru 30 mm oraz czterema rakietami przeciwokrętowymi. Rzeczywiste uzbrojenie zależy jednak tak naprawdę tylko od woli i możliwości finansowych klienta.

Reklama

Komentarze (2)

 1. NAVY

  I na takim przykładzie widać jak daleko jesteśmy za.....cywilizowanym światem !

  1. łysy40

   Otóż to!Bardzo daleko!Powiem więcej-myślę,że niestety już nie dogonimy cywilizowanego świata.

 2. vigg

  Eetam obywatel kupi wszystko grunt ze projekt brzmi dobrze- orka,krab,anders ect.....

Reklama