Reklama

Siły zbrojne

Czym polecą żołnierze? Trwa poszukiwanie transportu cywilnego

Fot. Boeing
Fot. Boeing

2 Regionalna Baza Logistyczna ponownie opublikowała ogłoszenie o zamówieniu usługi przewozu osób transportem lotniczym w ruchu międzynarodowym na potrzeby sił zbrojnych w celu zawarcia umowy ramowej. To już drugie postępowanie dotyczące wspomnianej usługi, pierwsze - opublikowane w lutym br. - zostało unieważnione. 

Zamawiający, 2 Regionalna Baza Logistyczna, 7 marca 2018 r., unieważniła pierwsze postępowanie na usługę przewozu osób transportem lotniczym w ruchu międzynarodowym na potrzeby sił zbrojnych, gdyż - jak informowała na początku marca - nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu.

Przypomnijmy, że 2. RBLog wymaga aby wspomniane usługi były świadczone na całym świecie. Nie obejmuje to jednak obszarów na których prowadzone są działania wojenne. Więcej informacji zostanie zawartych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia SIWZ oraz we wzorze umowy, którą zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert wykonawcom.

Zakłada się również, że umowę ramową wojsko podpisze z kilkoma wykonawcami, których maksymalną liczbę wyznaczono na 10. 

Kontrakt podpisany zostanie na okres 7 lat. Co więcej, 2. RBLog informuje, że szacunkową całkowitą wartość zakupów w całym okresie obowiązywania umowy ramowej ustalono na ponad 73 mln złotych. Kryterium udzielenia zamówienia będzie najniższa cena.

Przedmiotem zamówienia będzie usługa przewozu osób transportem lotniczym w ruchu międzynarodowym na potrzeby sił zbrojnych, w tym: przelot samolotem Boeing 737, Boeing 757, Boeing 767 lub ich ekwiwalentami.

Tym razem na oferty 2. RBLog czeka na oferty do 27 kwietnia br., do godziny 8:00.

Reklama

Komentarze (7)

 1. Feluś

  A czy wojsko ostatnio nie rozważało zakupu aerostatów, może to rozwiązałoby problem globalnego przerzutu ?

 2. Davien

  Czy można się dowiedzieć jeśli to nie szyfrogram jakie to wojsko zamawia ten transport ? Bo jakaś Regionalna Baza Logistyczna, i nic więcej - DUCHAMI nie jesteśmy ?????? Chyba za bardzo rozgarnięty nie jestem - domyśleć się / nie potrafię ????????

 3. robertpk

  MON nie kupił przypadkiem b737 w wersji standard w zeszłym roku ???

  1. Gal

   MON kupił ale przecież nie dla siebie ;)

 4. SMOLI

  Jaka ilość transportowanych ludzi? Jaka częstotliwość? To jakaś szopka. Jak ma ktoś podpisać umowę nuw znajac tych danych. To przekręt.

 5. Hydra

  To po co nam CASY i Herkulesy jak nie do przewozu żołnierzy?

 6. Marek

  Nie lepiej było zakupić MRTT... przecież pilot cywilny nie poleci nad strefę militarną, już to przecież przerabialiśmy z naszymi politykami w Gruzji czy gdzie tam (proszę poprawcie mnie jak się mylę).

 7. klm

  Tak bez dialogu technicznego? strasznie szybko.

Reklama