Reklama

Siły zbrojne

Części i obsługi dla polskich śmigłowców i MiG-ów

Fot. Sgt. Justin A. Moeller (U.S. Army)
Fot. Sgt. Justin A. Moeller (U.S. Army)

3. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła rozpoczęcie dwóch przetargów na dostawę oraz naprawy technicznych środków materiałów przeznaczonych dla lotnictwa wojskowego do statków powietrznych.

Przedmiotem zamówienia pierwszego z przetargów jest remont (naprawa główna) technicznych środków materiałowych przeznaczonych do statków powietrznych. Tutaj oferent wymienia, że chodzi tu o części użytkowe oraz obsługi śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17 oraz W-3 i Mi-24, a także samolotów MiG-29. Wykonawca zostanie wyłoniony na podstawie kryterium cenowego. Oferty można składać do 5 maja 2020 roku.

Drugi przetarg dotyczy dostawy na rzecz jednostek wojskowych lotnictwa Sił Zbrojnych RP fabrycznie nowych, pochodzących z produkcji w roku dostawy, technicznych środków materiałowych do statków powietrznych. Chodzi tu m.in. o: opony, akumulatory czy też potencjometryczne nadajniki przeciążeń. Wykonawca zostanie wyłoniony na podstawie kryterium cenowego, wśród firm które złożą swoje oferty do 6 maja 2020 roku.

Reklama

Komentarze (8)

 1. rmarcin555

  No to w siłach powietrznych blady strach. Znowu będą chałupniczo sprzęt naprawiać w myśl zasady "zmieścisz się, śmiało".

  1. Gnom

   Podaj przykłady poza MiG-29 i fotelem K-36. Ile śmigłowców rodziny Mi spadło z przyczyn technicznych w ostatnich 25 latach samodzielnej eksploatacji w Polsce (nie licząc Mi-2 bo to produkt Świdnika)?

 2. Navigator

  N o dobrze to niech WZL remontuje A Świdnik im teraz nie pomoże DLACZEGO? Afera spóźnionych Śmigiel od kontrachenta wyznaczonego przez Inspektorat uzbrojenia

 3. Swidniczaneczka

  FARSA z tym przetargiem wszystkie wzly i tak DUZO potrafią a PRACUJĄ Wzorcowo

 4. ...

  gdyby tak kupowac czesci od producenta?

  1. k

   Akurat Rosja Ci sprzeda... Za jaką cenę?

 5. pragmatyk

  nic mnie tak nie złości, jak lamenty nad rozlanym mlekiem. proszę się już z tym pogodzić, że nie kupiliśmy tego francuskiego złomu i nie kupimy. żołnierzy tak samo szkoda byłoby, gdyby musieli przez najbliższe 40 lat używać tych francuskich rupieci. mamy szansę kupić porządne śmigłowce i, prędzej czy później, wykorzystamy ją.

  1. BUBA

   A kto chce Polsce sprzedać porządne śmigłowce? Airbus nie chce nic nam sprzedać. Offset czyli linie montażu maja Węgrzy od Airbusa. Airbus nie musi mieć już POLSKIEGO podwykonawcy w Polsce.................................................................................................................................................................. L.M. Mielec oferował w przetargu cywilnego Black Hawka niezgodnego z wymogami przetargu 2015. .............................................................................................................................................................................. Dopiero obecna władza dostosowała zapotrzebowanie WP pod wyroby Lockheed Martin Mielec, czyli zażyczyła sobie konkretnie cywilny S-70I Black Hawk dla Wojsk Specjalnych............................................

  2. POPIS

   Już Macierewicz na konferencji z Szydło z makietą śmigłowca kupował,dwa pierwsze śmigłowce miały trafić do WP pod koniec 2016 roku,dzisiaj już powinno być ponad 50 sztuk.I gdzie one są???????

  3. Davien

   Taak, a niby jakie "porządne" smigłowce chcesz kupić?? Bo taki S-70i czy AW-149 to Caracalowi do piet nie dorastają

 6. Migi

  Dobrze że Migi bedą jeszcz utrzymywane w służbie oby WB we współpracy ze stroną Ukraińską udało się stworzyć system przeciwlotniczy (ZIEMIA-POWIETRZE) oparty o R-73 używane przez Migi-29 zyskali byśmy suwerenny niezależny system przeciwlotniczy uzupełniający patryjoty

  1. xdx

   IRIS-T i LFK-NG , można kupić po co wynajdować koło ponownie

  2. NEMO

   W cuda wierzysz panie?? nasz rząd zrobił z Polski całkowitego wasala USA i tylko tam możemy kupować uzbrojenie

  3. Davien

   A niby kto robi cos w oparciu o R-73?? Ukraina i Polska pracuja nad systemem OPL opartym o R-27 i tak on suwerenny ze wiekszośc komponentów pochodzi z Ukrainy:) A MiG-29 wycofac jak najszybciej zanim znowu jakis spadnie, bo cześci gubia bez przerwy.

 7. greg

  Zgadzam się z Tobą Dyktatorek. Do tego weźmy pod uwagę to, że moglibyśmy z Francją robić innne interesy. Dla widzących wszędzie podstęp podam przykład Rumunii. Ten kraj dzięki m.in. współpracy z Francją niedługo nas chyba przegoni, a już na pewno jeśli idzie o modernizację armii..

  1. Czesio

   "Cygany" radzą sobie coraz lepiej i to nie tylko w tematach wojskowych, popatrzmy co oni zrobili z Dacią - a po naszych halach FSO nadal gołębie latają.

  2. rydwan

   tylko jakby co to ostatnio zakupy robia w usa :) Poczytaj troche o współpracy polski z francja przed 2 wś i zapytaj o te niedostarczone czołgi z które pieniadze wzieli .

  3. Gnom

   160 MS-406 i parę innych rzeczy. Tylko pamiętaj, że część otrzymaliśmy w 1940 i przes...li w obronie Francji.

 8. michalspajder

  Oby Ukraincy mieli zapasy i ludzi do obslugi, wzglednie Bialorusini. Inaczej lezym i kwiczym.

Reklama