Reklama

Siły zbrojne

Ćwiczenia czołgów na zachodzie Rosji

Autor. mil.ru

W obwodach woroneskim, biełgorodzkim, briańskim i smoleńskim rozpoczęły się ćwiczenia jednostek pancernych i zmotoryzowanych Zachodniego Okręgu Wojskowego. Bierze w nich udział około 3000 żołnierzy i 300 jednostek sprzętu, wśród których znalazły się m. in. czołgi T-72B3 i bojowe wozy piechoty BMP-2.

Udział w ćwiczeniach biorą przede wszystkim pododdziały pancerne i zmechanizowane ze składu 144. Gwardyjskiej Dywizji Zmotoryzowanej i 3. Dywizji Zmotoryzowanej. Są one wyposażone w czołgi T-72B3 oraz bojowe wozy piechot BMP-2. Żołnierze z tych formacji mają trenować m. in. „koordynację bojową różnych formacji" oraz opanowywać „nowe metody i taktyki wykonywania misji ogniowych w złożonym środowisku nowoczesnej kombinowanej walki zbrojnej."

Głównym nacisk w czasie ćwiczeń taktycznych będzie połoźony na „ćwiczenie prowadzenia ostrzału kontrolnego z broni strzeleckiej i pojazdów opancerzonych, organizacji przemarszów z aktywnym wpływem grup dywersyjno-rozpoznawczych „nieprzyjaciela" oraz tworzenia umocnionych punktów, przekazała służba prasowa.

„Każda jednostka zakończy manewry przeprowadzając bitwę szkoleniową z etapem strzelania na żywo, podczas której załogi wozów opancerzonych BMP-2 i czołgów T-72B3 zademonstrują umiejętność współdziałania i ostrzelają cele naśladujące sprzęt i liczebność konwencjonalnych sił wroga w zasięgu do 1,2 tys. m." - czytamy w oficjalnym komunikacie służby prasowej Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Anty 50 C-cali

  TANI35! ; załogi wozów opancerzonych BMP-2 i czołgów T-72B3 zademonstrują umiejętność współdziałania i ostrzelają cele naśladujące sprzęt i liczebność konwencjonalnych sił wroga w zasięgu do 1,2 tys. m." - czytamy w oficjalnym komunikacie A NA DYSTANSIE 5 KILOMETRY TO W T-CIAKA TRAFIA CHALLENGER1 !! TEN STARY, NIE "ODNOWIONY" DLA NASZEJ FLANKI......

  1. Tani35

   Na 5 km z armaty 120mm nie ma szans. Rekordowy mial byc z 4,1 km tylko jest problem ,do tego samego celu strzelal inny i jego zaloga zglosila tez ten tank. Tamten strzelal z niecalych 3km. Dowodztwo uznalo rekord ale ostatnio nie pisza juz o tym wiec nie wiem. Ja przypomne definicje. Armata najcelniejsza jest przy strzale bezposrednim. To jest takim w ktorym tor lotu pocisku nie przekracza wysokosci celu.

 2. Prezes Polski

  Przepraszam, co to jest "ostrzał kontrolny"? Może warto się czasem zwrócić do native speakera albo przynajmniej tłumacza obeznanego z terminologią wojskowa, zanim coś opublikujecie?

  1. Tani35

   Tu chodzi o ćwiczenie zaliczające. Czyli ktoś będzie oceniał. U nas nazywają to certyfikacją. Jednostka zaliczy lub nie.

 3. Anty 50 C-cali

  CZYLI TA GROZA "BIJE" DO....1,2 KILOMETRA? KTO JESZCZE PRZECIW ABRAMSOWI,? Z PUSTYNII I 1991 ROKU WIADOMO O TRAFIANIU W CEL ROZMIARU T-72 NA DYSTANSIE ....3+ KILOMETRY

  1. LMed

   Świetnie, że te Abramsy z pustyni z 1991 będą może w WP.

  2. Anty 50 C-cali

   Witam jJEDNEGO ZACZEPIONEGO O ROCZNIK 1991. LEPSZE Mniemasz LMed SZROTY Z 1986'/85?! A TE ZREMONTOWANE DO LEO2A5 TO JAKIE ROCZNIKI? NAWET Z 10+/- DORZUCILI KUMPLE ZZA ODRY STARYCH A4....

  3. Tani35

   Bo będą strzelać z działa. Dalej mają rakiety i strzelają na 5km. Wiec Abramsem nie poszalejesz.

Reklama