Siły zbrojne

Ćwiczenia czołgów na zachodzie Rosji

Fot. mil.ru

W obwodach woroneskim, biełgorodzkim, briańskim i smoleńskim rozpoczęły się ćwiczenia jednostek pancernych i zmotoryzowanych Zachodniego Okręgu Wojskowego. Bierze w nich udział około 3000 żołnierzy i 300 jednostek sprzętu, wśród których znalazły się m. in. czołgi T-72B3 i bojowe wozy piechoty BMP-2.

Udział w ćwiczeniach biorą przede wszystkim pododdziały pancerne i zmechanizowane ze składu 144. Gwardyjskiej Dywizji Zmotoryzowanej i 3. Dywizji Zmotoryzowanej. Są one wyposażone w czołgi T-72B3 oraz bojowe wozy piechot BMP-2. Żołnierze z tych formacji mają trenować m. in. „koordynację bojową różnych formacji" oraz opanowywać „nowe metody i taktyki wykonywania misji ogniowych w złożonym środowisku nowoczesnej kombinowanej walki zbrojnej."

Głównym nacisk w czasie ćwiczeń taktycznych będzie połoźony na „ćwiczenie prowadzenia ostrzału kontrolnego z broni strzeleckiej i pojazdów opancerzonych, organizacji przemarszów z aktywnym wpływem grup dywersyjno-rozpoznawczych „nieprzyjaciela" oraz tworzenia umocnionych punktów, przekazała służba prasowa.

„Każda jednostka zakończy manewry przeprowadzając bitwę szkoleniową z etapem strzelania na żywo, podczas której załogi wozów opancerzonych BMP-2 i czołgów T-72B3 zademonstrują umiejętność współdziałania i ostrzelają cele naśladujące sprzęt i liczebność konwencjonalnych sił wroga w zasięgu do 1,2 tys. m." - czytamy w oficjalnym komunikacie służby prasowej Zachodniego Okręgu Wojskowego.

Komentarze