Reklama

Siły zbrojne

Ćwiczenia Anakonda - 12 na terenie Polski w oczach rosyjskich mediów

  • W tegorocznym ćwiczeniu ANAKONDA wezmą po raz pierwszy udział żołnierze z USA, Kanady i WKP-W - graf. www.mncne.pl
    W tegorocznym ćwiczeniu ANAKONDA wezmą po raz pierwszy udział żołnierze z USA, Kanady i WKP-W - graf. www.mncne.pl
  • Fot. AgustaWestland.
    Fot. AgustaWestland.

Podczas Anakondy-12, która potrwa do 27 września na terytorium Polski, ćwiczyć będzie blisko 11,5 tys. żołnierzy oraz 2,3 tys. jednostek sprzętu m.in.: ponad 150 czołgów i transporterów opancerzonych, 24 samoloty, 30 śmigłowców oraz 20 okrętów.Scenariusz ćwiczeń zakłada roszczenia terytorialne państw sąsiadujących, które w efekcie prowadzą do konfliktu zbrojnego. Siły Zbrojne muszą poradzić sobie z zaistniałym zagrożeniem i skupić się na obronie własnego terytorium. Oto jego fragment:

W Barii i Mondzie u władzy pozostają rządy reakcyjne, które rozpoczynają ekspansję energetyczną w kierunku Wislandii. Wislandia próbuje więc zdywersyfikować dostawy ropy i gazu, problemem jest jednak jej zatarg terytorialny z Mondą.

Jak Anakondę- 12 postrzegają rosyjskie media? Ich zdaniem to manewry, których ostrze wymierzone jest w Rosję i Białoruś. W sieci krąży już mapa, na której przyporządkowano rzeczywiste europejskie państwa do politycznych realiów ze scenariusza, który odgrywają polskie, amerykańskie i kanadyjskie wojska. Nawiązuje do niej m.in. związany z władzami rosyjskimi NewsBalt.ru. Prezentujemy ją także na Defence24.pl.

(PAM)

 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama