Siły zbrojne

Chiński prezent dla Kambodży: wojskowe ciężarówki i umundurowanie

Chiny zwiększają pomoc dla Kambodży – fot. www.news.cn
Chiny zwiększają pomoc dla Kambodży – fot. www.news.cn

China kontynuują wsparcie dla armii kambodżańskiej przekazując jej 26 wojskowych ciężarówek i 30 000 elementów wojskowego umundurowania i wyposażenia.

Po dostarczenie do Kambodży 12 śmigłowców Zhi-9 Chiny nie przerywają pomocy dla znajdującej się w trudnej sytuacji kambodżańskiej armii. 7 lutego 2014 r. w miejscu stacjonowania 99 Batalionu Samochodowego w Phnom Penh nastąpiło uroczyste przekazanie kolejnego daru od chińskiej armii ludowo – wyzwoleńczej dla królewskich kambodżańskich sił zbrojnych.

Kambodża otrzymała 26 wojskowych ciężarówek i 30 tysięcy różnych elementów wojskowego wyposażenia. Nie jest to pierwsza chińska pomoc tego typu. Największym darem było przekazanie w 2010 r. 50 000 mundurów oraz 257 pojazdów wojskowych w tym 200 ciężarówek i 20 ambulansów.

W ten sposób Chiny konsekwentnie realizują swój plan uzależniania od siebie pod względem wojskowym krajów sąsiedzkich. Intensywna współpraca w tamtym regionie podtrzymywana jest również z Birmą, która w 2013 r. kupiła chińskie systemy przeciwlotnicze KS-1A. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.