Reklama

Siły zbrojne

Chińczycy będą szkolić się z US Marines. Pierwsze takie ćwiczenie w historii

Po raz pierwszy w historii w Australii odbędzie się wspólne ćwiczenie armii Australii, ChRL i amerykańskiej piechoty morskiej. Na zdjęciu wizyta chińskiej delegacji w bazie USMC. Fot. Cpl. Bryan Nygaard/USMC.
Po raz pierwszy w historii w Australii odbędzie się wspólne ćwiczenie armii Australii, ChRL i amerykańskiej piechoty morskiej. Na zdjęciu wizyta chińskiej delegacji w bazie USMC. Fot. Cpl. Bryan Nygaard/USMC.

Żołnierze Chińskiej Armii Ludowo – Wyzwoleńczej wezmą udział w ćwiczeniu z australijską armią oraz amerykańską piechotą morską, organizowanym na terytorium Australii. 

Według komunikatu ministerstwa obrony Australii, ćwiczenie lądowe pod kryptonimem Kowari z udziałem sił zbrojnych Australii, ChRL i Stanów Zjednoczonych planowane jest na październik bieżącego roku. W manewrach, które odbędą się w północnej Australii wezmą udział australijskie wojska lądowe, amerykańska piechota morska oraz jednostki Chińskiej Armii Ludowo – Wyzwoleńczej.

Jednym z głównych założeń prowadzonych ćwiczeń jest zbudowanie zaufania pomiędzy stronami i działanie na rzecz zwiększenia stopnia stabilności w regionie. Ich zakres ma się skupić na zapoznaniu z zasadami, procedurami, technikami i wyposażeniem służącymi do przetrwania w trudnych warunkach naturalnych. W opinii australijskiego ministra obrony przeprowadzenie ćwiczenia jest „ważnym krokiem milowym” we współpracy wojskowej pomiędzy Australią, ChRL i Stanami Zjednoczonymi.

W komentarzach zwraca się uwagę, że Kowari to pierwsze w historii ćwiczenie lądowe na terytorium Australii, w których wezmą udział siły zbrojne USA, Australii i Chin. Australijski minister obrony podziękował przy tej okazji za wysiłki ChRL w celu zwalczania piractwa morskiego w Zatoce Adeńskiej, a także udział w akcji ratowniczej po zaginięciu samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH 370).

Reklama

Komentarze (4)

 1. Riko

  Co to za celownik? Jakiś zwykły, tyle, że zasłonięty?

  1. Olosz

   Zdefiniuj co to znaczy u Ciebie zwykły celownik?

  2. Mirosław Znamirowski

   To zwykły celownik optyczny zaopatrzony w specjalną osłonę o strukturze plastra miodu, która zapobiega powstawaniu demaskujących strzelca odbiciom na soczewce obiektywu.

 2. Anteas

  Ciekawe czemu Amerykanie mają takie dziwne mundury. W porównaniu z Chińskimi oficerami Amerykańscy wyglądają jak ubodzy krewni, choć w założeniu pewnie mieli wyglądać na wyluzowanych na maxa.

 3. AndyP

  Cińczycy będą ćwiczyli desant, a Australijczycy obronę...

 4. podbipieta

  Jak powiedział mój bratanek do babci> kochamy się i bijemy się.

Reklama