Siły zbrojne

Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w miejsce 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego

Fot. Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej
Fot. Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

13 stycznia odbył się uroczysty apel z okazji przeformowania 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego w Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.

Dzień ten to kolejna historyczna data w sześćdziesięcioletniej historii grójeckiej jednostki, po niemal dwudziestu latach funkcjonowania 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, z początkiem 2020 roku swoją działalność w strukturach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej inauguruje Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej.

image
Fot. Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Gości powitał Komendant Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej (CRiWWR) płk Andrzej Kozera. Następnie inspektor rodzajów wojsk DGRSZ gen. bryg. Sławomir Owczarek podziękował żołnierzom CRiWWR za profesjonalne i pełne zaangażowania realizowanie zadań, podkreślił również, że historia 60 lat funkcjonowania jednostki wojskowej to bardzo owocny czas, który dobrze wróży nowo powstałemu centrum.

image
Fot. Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Na uroczystość przybyli również Poseł na Sejm RP Marek Suski, Szef Oddziału Walki Elektronicznej płk Bogusław Kasza, Szef Oddziału Programowania Podsystemu Rozpoznania i WRE płk Paweł Ponczyński, Dowódca 61blp ppłk Janusz Ostrowski, ks. ppłk Kryspin Rak – Proboszcz Parafii Wojskowej w Radomiu oraz władze lokalne i służby mundurowe.

image
Fot. Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Na zakończenie uroczystości i po odegraniu i odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przed trybuną honorową, przy dźwiękach „Warszawianki” zaprezentowały się pododdziały nowo utworzonej grójeckiej jednostki, które do defilady poprowadził dowódca uroczystości, Pan mjr Paweł Hajduk przy dźwiękach orkiestry wojskowej z Radomia.

Tekst: Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej

Komentarze (5)

 1. Złomiarz z Kutna

  Centrum zlomu WP Wyprzedzają stary zlom za bezcen przez agencję mienia,ale to ok Natomiast brak jakichkolwiek szkoleń i sprzętu

 2. Covax

  A Gdzie nowe Gunnice, Przebiśniegi kaktusy, słowem cała menażeria środków WRE. A nie ma czyli mieszamy herbatkę i myślimy że będzie słodsza

 3. Niemającysklerozy

  60 lat? to bardzo owocny czas? W tym również ten, kiedy prawie cała kadra należała do PZPR i obowiązkowo słuchała ogłupiających pogadanek politruka?

 4. Adr

  Klikam tagi : rozpoznanie /walka /wywiad radiolektroniczny...... Analizy choć przyznam że nieliczne jak na MON. Nowa nazwa, orkiestra........

 5. nasłuchowiec

  świetnie, świetnie. a tymczasem za płotem pola antenowego buduje się osiedle. po pierwsze to źródło zakłóceń, po drugie, jak się mirki już zadomowią to zaczną słać pisma do ochrony środowiska, że ich głowy bolą o"od tych fal" Przy dzisiejszej ogromnej aktywności n-pla na HF zostawienie tego ośrodka w takim miejscu nie ma żadnego sensu.