Reklama

Siły zbrojne

CASY i Herculesy przywożą środki ochronne

Fot. Stiopa/CC BY-SA 4.0
Fot. Stiopa/CC BY-SA 4.0

Na lotnisku w Warszawie trwa rozładunek 19 ton kombinezonów ochronnych, które z Turcji do Polski przetransportowano na pokładach czterech samolotów wojskowych Hercules i CASA — poinformował późnym wieczorem w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON w czwartek rano na Twitterze podał, że dwa wojskowe Herculesy i dwie wojskowe CASY poleciały do Turcji po środki ochrony osobistej dla osób walczących z epidemią koronawirusa. Na lotnisku w Stambule na pokładach maszyn załadowano 19 ton kombinezonów ochronnych.

Późnym wieczorem samoloty wylądowały w Polsce. "Na warszawskim Okęciu trwa rozładunek 19 ton kombinezonów ochronnych przetransportowanych wojskowymi CASAmi i Herculesami z Turcji" - poinformował Błaszczak na Twitterze.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. Cywill

  Znalazłem gdzies informację że jedyne SZWALNIE pozostałe w całej UE są już tylko w Polsce. Ta epidemia przyniesie znaczny odwrót od globalizmu i powrót do "samowystarczalnosci" przemysłowej. Na pewno trzeba odbudować potencjał FARMACEUTYCZNY. Kolejne pilne zadanie to RETENCJA wody (z przyczyn klimatycznych).

  1. Orthodox

   Uważasz że da się produkować wszystko u siebie, sprzedawać nadwyżki i zamknąć granicę dla towarów z zagranicy. Zagraniczne koncerny też można wyrugować, tylko one prócz maszyn ewakuują również technologie. I tak zamiast produkować części na cały świat i składać Volkswageny, trzeba będzie reaktywować Poloneza.

 2. AA

  No cóż tysiącom pań, które utraciły pracę przy malowaniu paznokci, nasz rząd w ramach "tarczy ochronnej" woli wypłacać zasiłki niż zatrudnić je tam gdzie byłyby bardzo potrzebne.

 3. KAR

  Jednym z finałów takiego stanu rzeczy może być stopniowy odwrót od globalizmu. Pod warunkiem, że głównym graczom szeroko otworzą się oczy...

 4. JSM

  Nie ma w tym kraju mocy przerobowych żeby samemu szyć kombinezony? Od czasu kiedy Balcerowicz rozwalił cały łódzki przemysł budowany przez stulecia pozostaje nam życie na łasce innych.

  1. Orthodox

   Nie ma i nigdy nie było, by robić to na taką skalę. Nie było też takiej potrzeby. Podobne problemy ma pół świata, od kiedy Chiny stały się ,,globalną fabryką''.

  2. Voodoo

   W Łodzi nigdy nie było poważnych firm budowlanych ( siedzę w tym od '92r)....zapewne chodziło Ci o przemysł wlokienniczy

  3. Orthodox

   Przeczytaj dokładnie wpis JSM. Jest tam coś o BUDOWANIU przemysłu.

 5. Ja

  Trzeba przemyśleć co sami możemy a raczej powinniśmy produkować aby się uniezależnić od dostaw z zewnątrz.

 6. Kasia

  Sumaryczna ładowność tych 4 samolotów to ok 60 ton, a przywiozły 19. Hmm...

  1. mick8791

   Bo np. kilogram waty zajmuje znacznie większą objętość niż kilogram żelaza. Może takie obrazowe tłumaczenie coś pomoże...

  2. Grażyna

   A tona waty i tona ołowiu to to samo ?

  3. Wołodyjowski

   Oj Kasiu Kasiu Kasiu zapraszam do WOT sumarycznie plecak to 25kg a kałach nastepne parę Same buty kilogram

Reklama