Siły zbrojne

Brytyjczycy wspierają armię Ukrainy

Brytyjscy instruktorzy będą brać udział w szkoleniach na Ukrainie. Fot. MoD UK.
Brytyjscy instruktorzy będą brać udział w szkoleniach na Ukrainie. Fot. MoD UK.

Siły zbrojne Ukrainy otrzymają od Wielkiej Brytanii kolejny pakiet pomocy wojskowej, nie obejmujący jednak broni śmiercionośnej.

Zgodnie z informacją brytyjskiego ministerstwa obrony ukraińska armia otrzyma 2000 hełmów Mk 6,  monokulary noktowizyjne, systemy GPS, zestawy do udzielania pierwszej pomocy oraz 220 wzmocnionych laptopów, przeznaczonych do użycia w siłach zbrojnych. Wartość wsparcia wynosi 850 tys. funtów.

Londyn zadecydował o wysłaniu na Ukrainę pomocy na prośbę władz w Kijowie. Wielka Brytania do chwili obecnej nie podjęła decyzji o przekazaniu Ukraińcom broni śmiercionośnej, ale przedstawiciele władz Zjednoczonego Królestwa nie wykluczają takiego rozwiązania, zwłaszcza w wypadku zaostrzenia sytuacji.

Brytyjczycy zadeklarowali również przeprowadzenie programu szkoleniowego dla jednostek piechoty sił zbrojnych Ukrainy. Wcześniej o zawieszeniu planów rozmieszczenia instruktorów na zachodzie kraju zdecydowała amerykańska administracja.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.