Reklama
  • Wiadomości

Brazylijskie Caracale bliżej integracji z rakietami Exocet

Brazylijski Helibras zakończył pierwszy etap integracji pocisków powietrze-woda Exocet AM39 z morskim systemem misji opracowywanym dla H225M Caracal Marynarki Wojennej Brazylii. W przyszłym roku planowane są pierwsze loty z rakietami Exocet w Brazylii. 

Fot. Airbus Helicopters
Fot. Airbus Helicopters

Podczas trzech tygodni prac laboratoryjnej zespół specjalistów pomyślnie przeprowadził kilka symulowanych odpaleń. Ta faza prób miała na celu sprawdzenie połączeń pomiędzy morskim systemem misji i wyrzutniami pocisków, zbadanie różnych trybów działania i sprawdzenie przyrządów, które będą użyte podczas prób w locie.

Na początku 2016 roku wznowione będą próby stanowiskowe pocisków Exocet, które następnie zostaną sprawdzone podczas lotów w Brazylii na prototypowym śmigłowcu. Działania są koordynowane przez zespoły z Centrum Inżynieryjnego Helibras w bliskiej współpracy z Airbus Helicopters, producentem pocisków Exocet AM39 koncernem MBDA, Atech i Airbus Defence and Space.

WIDEO: Rakietowe strzelania w Ustce. Patriot, HOMAR, HIMARS
Reklama
Reklama