Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak: żołnierze będą opiekować się chorymi

Fot. MON via Twitter
Fot. MON via Twitter

Żołnierze przejdą szkolenie medyczne w celu opieki nad chorymi na COVID-19 - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że specjalistyczne szkolenia przejdą też żołnierze z wykształceniem medycznym i ratownicy medyczni.

"W ciągu najbliższych 2 tyg. kilkanaście tys. żołnierzy przejdzie przeszkolenie medyczne, tak aby być w gotowości do pomocy medykom w opiece nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Specjalistyczne szkolenia przejdą też żołnierze z wykształceniem medycznym oraz ratownicy medyczni" - napisał w czwartek na Twitterze Błaszczak.

Wojsko już obecnie współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. ona

  a w czym będą pomagać? w maseczce jednorazowej (jednej na tydzień?) bo skoro wojsko to "młodzi i silni" to nic im nie będzie? a w razie czego mają paść jak muchy bo w końcu wojsko? brawo, co za idiotyzm pisowy. czyżby Wam lekarzy brakowało? jak to? nikt nie chce być lekarzem?

  1. on

   Wojsko jest apolityczne. Rozkaz to rozkaz. Nie szukajmy dramatu tam, gdzie go nie ma.

  2. oni

   Typowe brednie kogoś kto uważa że go wirus nie dopadnie. Jest ryzyko że zachoruje większość i siedzenie w koszarach tego nie zmieni. To chodzi tylko o to żeby był ktoś na zmianę, kiedy cywile nie będą mogli być lekarzami w czasie przechodzenia kwarantanny lub choroby.

  3. ono

   ...wojsko jest apolityczne... Ubawiłem się po pachy. :-) :-)

 2. Flu

  Kilkanaście tysięcy? Toż to prawie całe wojska operacyjne bo nie sądzę że do pomocy kierują ludzi z za biurek. A co będzie jak Ruscy zaatakują a pół wojska chore albo w kwarantannie ?

  1. Suweran

   A co będzie jak kiedyś ruscy zaatakują bronią biologiczną? Cywile będą bronic wojska czy wojskowi będą się dopiero uczyć co robić?

 3. minif

  Wojsko do basenów............ ale wynoszenia.

 4. Warszawaiak

  Może niech jeszcze harcerzy z zhr'u do pomocy zatrudnią. Robi nam się taka powtórka z powstania warszawskiego.

 5. suweren

  Co raz bardziej nerwowe ruchy. Ale przecież Morawiecki jeszcze w styczniu mówił że państwo jest przygotowane, najlepsze praktyki a Europa zazdrości.

  1. demokracja

   No tak. Zobacz jaki spokój za to we Włoszech i Hiszpanii... coś akurat dla ciebie.

  2. bolek

   w styczniu to przecież "nic nam nie zagrażało" :D

  3. Kościuszko

   Ale Morawiecki już wiedział, wysłał służbę na zakupy do żabki...

 6. Medicos

  Zamiast rozwinąć 14 szpitali wojskowych w trybie ALARM i PRZEKSZTAŁCIC JE W ZAKAŹNE to znaleziono rozwiązanie POMOSTOWE Hahahaha

Reklama