Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak: służba w Siłach Zbrojnych RP to dobry wybór; zachęcam do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego

Fot: hwww.gov.pl
Fot: hwww.gov.pl

Służba w Siłach Zbrojnych RP to dobry wybór. Dzięki niej można rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo Ojczyzny - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Zachęcił też do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej we wpisie na Twitterze zaznaczyło, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego będą się odbywały pod hasłem "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Pod wpisem zamieszczono krótki film, na którym szef MON Mariusz Błaszczak zachęca do wstępowania w szeregi polskiej armii.

"Wspólnie uczcijmy święto Wojska Polskiego. Oddajmy hołd bohaterom. 15 sierpnia jest także okazją, aby spotkać się z żołnierzami na piknikach w całej Polsce. Wojsko Polskie jest naszą duma narodową, na żołnierzy zawsze można liczyć. To właśnie oni stoją codziennie na straży naszego bezpieczeństwa, są gotowi, aby podać pomocną dłoń, w chwili próby ruszyć z pomocą i bronić" - powiedział Błaszczak.

Dodał, że mundur żołnierza Wojska Polskiego "to symbol honoru i zobowiązania wyrażanego w rocie przysięgi". "Traktujmy noszących go z należnym szacunkiem. Święto Wojska Polskiego to najlepszy dzień, aby okazać im naszą wdzięczność oraz serdeczność" - zaznaczył.

Wskazał też, że służba w Siłach Zbrojnych RP "to dobry wybór". "Dzięki niej można rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo Ojczyzny. Zachęcam wszystkich do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego" - powiedział.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama