Siły zbrojne

Bieg Cichociemnych ruszy w tym roku 22 sierpnia

Fot. biegcichociemnych.pl
Fot. biegcichociemnych.pl

22 sierpnia w Sochaczewie odbędzie się VII edycja Biegu Cichociemnych. Partnerem wydarzenia, mającego na celu upamiętnienie słynnej formacji z czasów drugiej wojny światowej jest Defence24.pl W tym roku cała impreza jest dedykowana współczesnym Cichociemnym - czyli żołnierzom Jednostki Wojskowej GROM z okazji 30-lecia powstania tej formacji. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Cichociemnych, który ma na celu upamiętnienie "Cichociemnych - elity polskiej dywersji". Jednocześnie, właśnie w 2020 r. Bieg ma na celu również ukazani roli i znaczenia współczesnych spadkobierców tradycji Cichociemnych, a więc operatorów elitarnej Jednostki Wojskowej GROM. Przypominając o wyjątkowej okazji związanej z 30-leciem powstania formacji.

Obok kwestii patriotycznych i historycznych, kluczowe staje się przy takim wydarzeniu również popularyzowanie biegania i promowania zdrowego stylu życia wśród Polaków. Bieg Cichociemnych to także, wielka promocja współczesnego Wojska Polskiego i służby dla kraju. Należy podkreślić, że Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak objął w tym roku przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Dzięki wdrażaniu koncepcji Biegu Cichociemnych dąży się do utrwalania wartości patriotycznych i kształtowania świadomości narodowej wśród wszystkich uczestników samego wydarzenia - zarówno bezpośrednio biegnących, ale również dopingujących na trasie. Założeniem było umożliwienie zawodnikom, którzy zgłoszą się do Biegu Cichociemnych, uczestnictwa w imprezie biegowej z elementami szkolenia wojsk specjalnych. Tym samym, zyskują wyjątkową możliwość rywalizacji w ekstremalnych warunkach. Cała koncepcja ma być wyjściem naprzeciw zapotrzebowaniu m.in. środowisk biegaczy w mundurach.

Chętni do spróbowania się na trasie Biegu Cichociemnych mogą dokonać rejestracji on-linehttp://www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html

Więcej informacji można również pozyskać na stronie - http://biegcichociemnych.pl/


Komentarze