Reklama

Siły zbrojne

Białoruskie zestawy przeciwlotnicze dla Azerbejdżanu

Fot. Tetraedr
Fot. Tetraedr

Azerbejdżan odebrał dwa pierwsze kompleksy (baterie) systemów przeciwlotniczych T38 Stilet produkcji białoruskiej. Koncern Tetraedr poinformował iż planuje kolejne, większe dostawy. 

Informacje o dostarczeniu systemów przeciwlotniczych zestawów rakietowych krótkiego zasięgu T38 Stilet, będących rozwinięciem popularnego rosyjskiego systemu Osa-AK/AKM pojawiły się po raz pierwszy w czasie targów Milex-2014 odbywających się w Mińsku. Zostały również potwierdzone przez media azerskie i armeńską agencję Armenpress.

Przedstawiciele producenta, białoruskiego koncernu Tetraedr, poinformowali iż Azerbejdżan złożył już kolejne, znacznie większe zamówienie. Firma oczekuje też zainteresowania zestawami ze strony innych użytkowników zagranicznych.

T38 Stilet jest systemem obrony powietrznej krótkiego zasięgu. Wyrzutnia osadzona na podwoziu MZKT-69222, stosowanym również w rosyjskich systemach Tor-M2. Pojazd wyposażony jest w osiem pocisków, systemy radarowe służące do wykrywania i śledzenia celów oraz naprowadzania pocisków, a także układ optoelektroniczny. System może zwalczać cele na małej i średniej wysokości na dystansie do 20 km i pułapie sięgającym 10 tys. metrów. 

Reklama

Komentarze (2)

  1. anonim

    A co słychać w sprawie polskiej Błyskawicy?

  2. podbipieta

    No i nasze Błyskawice na nasze 75 Os.Są przecież systemowo prostsze niż Grom wiec program powinien się udać.I nie mówcie na wszystko złom.Macie tu przykład.A stare Hawki w tylu armiach .Toż to niemobilny złom

Reklama