Siły zbrojne

BBN o dymisji gen. Różańskiego

Fot. Defence24.pl
Fot. Defence24.pl

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 12 grudnia br. został poinformowany przez gen. broni Mirosława Różańskiego o złożeniu przez niego wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej - informuje BBN.

Zgodnie z art. 43 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, żołnierz zawodowy zajmujący stanowisko służbowe Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, może być zwolniony ze stanowiska przed upływem kadencji przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej lub na jego wniosek, jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych.

W sytuacji, w której Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych złożył wypowiedzenie stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej, powinien on zostać zwolniony z zajmowanego stanowiska najpóźniej z dniem zwolnienia ze służby.  

Prezydent RP podejmie decyzję w sprawie zwolnienia gen. broni Mirosława Różańskiego z zajmowanego stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych po otrzymaniu wniosku od Ministra Obrony Narodowej - dodaje BBN. 

Komentarze (2)

 1. Olek

  Prawdziwy żołnierz i człowiek honoru nie może brać na siebie odpowiedzialności za to jak demontowane są polskie siły zbrojne. Szacunek panie Generale.

  1. Piotr34

   Jasne ze sa demontowane-przeciez w ciagu ostatniego pol roku podpisano "tylko" tyle umow na uzbrojenie dla WP co przez ostatnie 8 lat razem wzietych.Ze tez polityka tak potrafi ludzi zaslepic.

  2. Jak

   A były zmontowane?

 2. Darwin

  Selekcja naturalna