Reklama

Siły zbrojne

Baza w Krakowie zamawia części do samolotów transportowych

Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego

8. Baza Lotnictwa Transportowego opublikowała ogłoszenie o zamówieniu części zamiennych i wyposażenia do statków powietrznych. Posłużą one przede wszystkim do obsługi maszyn C-295M oraz M28B/PT.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa części zamiennych i wyposażenia do samolotów C-295M i M28B/PT z awioniką GLASS COCKPIT oraz technicznych środków materiałowych do sprzętu wysokościowo-ratowniczego i sprzętu NOSP (naziemnej obsługi statków powietrznych). Szacunkową całkowitą wartość zamówienia 8. Baza Lotnictwa Transportowego (Kraków-Balice) określiła na prawie 5,6 mln PLN.

Zamówienie zostało podzielone na części, które zakładają m.in. pozyskanie części zamiennych i wyposażenia dla znajdujące się na wyposażeniu 8. Bazy maszyn M28B/PT, będących wersją rozwojową pasażersko-transportowego An-28. Na liście znajdziemy m.in. akumulator, ogniowa akumulatora, maskę tlenową, żarówki do NVG, elementy kół czy elementy silnika.

Do samolotu transportowego Casa C-295M 8. Baza Lotnictwa Transportowego poszukuje m.in. opon podwozia przedniego, czujnika temperatury hamulców, elementów koła, elementów śmigła czy akumulatora. 

Baza w ramach zamówienia składającego się w sumie z prawie 100 części pozyskać chce również m.in.: elementy gogli noktowizyjnych oraz materiały i elementy do spadochronów BA-22.

Termin składa ofert wyznaczono na 28 marca 2018 roku, na godz. 10:00. Muszą one zachować ważność do co najmniej 26 maja 2018 roku. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 28 marca 2018r. godz. 10:30 w siedzibie zamawiającego.

Reklama

Komentarze (7)

 1. Arek Raw

  Ludzie, jeśli nie wiecie, a robicie tylko sztuczny szum, to proszę nie piszcie bzdur, bo ręce opadają tacy z was fachowcy. Czytając wpisy stwierdzam, że wszystko co Polskie jest złe, nie dobre i w ogóle. Jeśli jest wam tak, źle i nie podoba się wam to co mamy to proszę zakasać rękawy i pokaż, że potrafisz coś zrobić lepiej. Dyletanci...

  1. Hydra

   Jakie to polskie? To ruski samolot na licencji, nasi ostatnie co zbudowali to Irydę...

 2. Tanio juz bylo

  Przed sprzedazą pzl mielca za 10 mil mozna bylo kupic caly samolot . Ale panstwo wolało kupowac po sprzedazy za 30 mil. Dobra zmiana

  1. Mario

   A kto sprzedał Mielca?

 3. dasetes

  niech mi ktos wytlumaczy - PO CO NAM TE SMIESZNE SAMOLOTY M28 BRYZA???????????? na dodatek kupione za kosmiczne pieniadze!

  1. tty

   Taaa wg Ciebie to powinny być tylko Herkulesy i Galaxy co nie? Bryza to dobry samolot i wypełnia zadania jakie są dla nich przeznaczone..Brałbyś TIRa żeby przewieźć pół tony ładunku czy autobus dla siedmiu osób? Nie ważne co pisać byle hejtować..

  2. Gts

   Zebys czul potege wojska Polskiego, cos jak w Korei Pln.

  3. dasetes

   do tty__________cyt \"wypelnia zadania jakie sa dla niej przeznaczone\" - CZYLI JAKIE!? jakby co to tez latam w Armii juz dobre ponad 20 lat i cos na ten temat wiem a pol tony ladunku to moge przewiezc np Mi-8 , Mi-17 ktore nawet \"nie zauważa\" takiej masy na pokladzie bo potrafią zabrac o wiele wiecej a dostarczą ładunek bezposrednio z punktu A do punktu B a nie od lotniska do lotniska a pozniej znow transport drogą kołową co podwyzsza czas i koszta calej akcji pt przewoz raptem az pol tony ladunku!

 4. Hydra

  Ten samolot jest za mały do wykonywania większości zadań, ma zbyt mały udźwig i prędkość. Jedyne do czego się nadaje cb to wożenie generalicji a i z tym ciężko bo niestety nie ma hermetycznej kabiny.

 5. ewa

  Czyli zamiast zwrócić się do producenta samolotów będą szukać części przez pośredników? Znowu zarobią jednorazowe firemki krzak&beret. ...KABARET

 6. Umpapa

  5 mln pln? na akumulatory, chmm czasem jadę koło tej bazy ale oni chyba mają te samoloty pod ziemią w jakichś bunkrach albo może w częściach do samodzielnego złożenia, tak czy siak te samoloty co stoją przy lotnisku to będą miały zapas akumulatorów za taką kwotę na 200 lat użytkowania. Gratulacje

 7. NsZ

  I tak bez analizy i całego tego cyrku..... jestem w szoku

Reklama