Siły zbrojne

Balonowa reklama australijskiego lotnictwa wojskowego

Fot. images.defence.gov.au
Fot. images.defence.gov.au

Australijskie siły powietrzne poinformowały o oficjalnym starcie nowego balonu na ogrzane powietrze, który ma być symbolem zmian, jakie zaszły od początku istnienia lotnictwa w Australii.

Z jednej strony wskazuje się na wykorzystanie technik balonowych, które są charakterystyczne dla początku lotnictwa. Z drugiej strony zastosowano kształt i kolorystykę, które nieodłącznie kojarzą się z wyposażeniem samolotów bojowych najnowszej generacji.

W prezentacji „balonowego kasku pilota” brał udział osobiście dowódca australijskich sił powietrznych – marszałek Leo Davies. Wyjaśnił on, że balon został zbudowany z 1574 paneli materiału w brytyjskiej firmie Cameron Balloons. Dzięki temu udało się odtworzyć w miarę dokładnie kask pilota wraz z aparaturą tlenową.

W swoim krótkim przemówieniu Davies wskazał, że „Balony na ogrzane powietrze są jedną z najstarszych form lotnictwa, nadal jednak wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród opinii publicznej oraz szkół i wzmacniają zainteresowanie nauką i techniką”.

Komentarze